Prima pagină » Local » Zi de meci în Copou! Poli Iași întâlnește Gloria Buzău – LIVE TEXT, FOTO

Zi de meci în Copou! Poli Iași întâlnește Gloria Buzău – LIVE TEXT, FOTO

27 iul. 2024, 19:02,
BZI.ro, în Local

În a treia etapă a Superligii, Poli Iași are din nou un meci în Copou. De data aceasta adversarii sunt cei de la Gloria Buzău, care au doar un punct.

Ieșenii sunt în formă bună după victoria cu Botoșani și speră la un nou succes. Vremea este perfectă de fotbal, iar la stadion sunt așteptați în jur de 3.000 de spectatori.

Minutul 1: A început meciul. Poli Iași are posesia.

Minutul 13: Ocazie pentru Iași. Mingea cade în careu, însă Harrison nu ajunge la ea.

Minutul 29: Goooool Poli Iași. Alin Roman înscrie dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri. Portarul a fost păcălit iar mingea a intrat în poartă.

Minutul 35: Meciul a fost întrerupt timp de 6 minute. Golul a fost verificat la VAR și este valabil. 1-0 pentru Poli.

Minutul 45+5:  Penalti pentru Poli Iași în urma unei analize VAR.

Minutul 45+6: Alin Roman ratează. Scorul rămâne 1-0 pentru Poli Iași.

Minutul 45+12: Incredibil! Atacantul de Buzău, Matos, egalează după un gol din foarfecă. Scorul la pauza este 1-1.

Minutul 46: Începe repriza a doua. Gloria Buzău are lovitura de start.

Minutul 52: Gloria Buzău înscrie din nou. Scorul este 1-2.