Prima pagină » Cancan ultimă oră » Viorica de la Clejani, infectată cu coronavirus și internată la „Matei Balș”. Ioniță: „Mi-a fugit pământul de sub picioare”

Viorica de la Clejani, infectată cu coronavirus și internată la „Matei Balș”. Ioniță: „Mi-a fugit pământul de sub picioare”

20 sept. 2021, 14:06,
în Cancan ultimă oră

Viorica de la Clejani s-a infectat cu COVID-19 și a fost internată la Institutul „Matei Balș” din Capitală. Interpreta de muzică lăutărească a ajuns la spital în urmă cu două zile.

Adrian Marinescu, directorul medical al „Institutului Matei Balș”, a declarat pentru Gândul că artista nu este internată pe secția ATI.

„Nu este la ATI, ci pe secția normală. Va fi bine”, a spus medicul Marinescu.

Ioniță de la Clejani a oferit câteva detalii despre starea de sănătate a artistei. Aceasta nu era vaccinată, potrivit mărturiei soțului, care a precizat că după acest episod, cel mai probabil, se va vaccina toată familia.

„Viorica se simte bine acum, ne-am dus la spital cu toată încrederea și ne punem toată speranța în medici și în Dumnezeu. Vă dați seama că m-am speriat, mi-a fugit pământul de sub picioare. Viorica de la Clejani este universul nostru, al meu, al copiilor. După o perioadă agitată din viața noastră, acum viața ne încearcă și mai mult. Dar ne păstrăm credința și ne rugăm pentru sănătatea Vioricăi și a familie noastre. Este o boală grea, vă rog să o luați în serios, să vă protejați, să aveți încredere în doctori și în Dumnezeu. Este bine, este sub control, medicii se ocupă de ea, când va fi bine va veni acasă”, a declarat Ioniță, citat de Știrile Pro TV.

Viorica de la Clejani, infectată cu coronavirus

Ulterior, Viorica de la Clejani a trimis un mesaj de mulțumire pentru medicii de la Institutului „Matei Balș”: „Sunt niște profesioniști adevărați și oameni cu suflet”, a scris interpreta de muzică lăutărească pe contul de Facebook.

“Dragii noștri prieteni, vă mulțumesc pentru grija pe care mi-o purtați! Sa vă țină Dumnezeu sănătoși!Sunt bine, am o formă ușoară, Slavă Domnului, iar medicii sunt de părere că mă voi recupera rapid! Îi mulțumesc lui Dumnezeu, Ioniță și copiii noștri sunt sănătoși!Ca orice om civilizat și conștient de pericol, m-am prezentat urgent la spital încă de la primele simptome, am luat boala din pripă și parcursul este unul optimist! Vă rog și pe voi să procedați la fel, să mergeți cu toată încrederea și să solicitați ajutor medical în timp util!”, a scris Viorica de la Clejani pe pagina de Facebook.

Ce spunea cântăreața în ianuarie

Într-o emisiune la Antena Stars, interpreta Viorica de la Clejani spunea că se va vaccina doar dacă va fi obligată.

„Daca sunt obligată să mă vaccinez, mă vaccinez. Dar dacă a durat 18 ani să faci un vaccin pentru hepatită, asta e o gripă. Nu se mai numește gripa aia veche este COVID-19. Eu nu cred în așa ceva. Te îmbraci bine, nu răcești”, declara Viorica de la Clejani pentru XNS, la Antena Stars.

Bugetul.ro
Bulgaria, umilință supremă pentru România! Țara noastră a fost exclusă definitiv din programul Visa Waiver, însă vecinii din sud vor avea acces neîngrădit peste Ocean
redactia.ro
Cine e miliardarul care a murit la polo după ce a înghițit o albină
Bugetul.ro
Adio, Parcul IOR din București în actuala formă! Primarul Robert Negoiță vrea să transforme locul de recreere din Sectorul 3 într-o oază modernă
a1.ro
Ramona Olaru s-a pozat într-o ipostază lipsită de inhibiții, în propriul balcon! Ploaia i-a pus în valoare siluetă de invidiat
Playtech.ro
Județul din România cu fenomene geologice unice în lume. Cei care ajung aici spun că peisajul nu pare de pe Pământ
observatornews.ro
Coaliția și-a împărțit Serviciile și judecătorii CCR, pe lângă ministere. Ilie Bolojan are drept de veto
Playsport.ro
Creaturi parcă de pe altă planetă au fost descoperite în adâncuri și se hrănesc cu metan, un...
Evz.ro
Donald Trump, anunț de ultimă oră. Ayatollahul Khamenei este o țintă ușoară. Update
realitatea.net
Românii au găsit o nouă metodă de a păcăli aparatele de reciclare. Reușesc să obțină o grămadă de bani cu un singur pahar de plastic
SportpeSurse
EXCLUSIV Imagini devastatoare cu casa părintească a lui Ion Țiriac din Brașov. Locuința a ajuns o dărăpănătură în care colcăie șobolanii. Primarul orașului face declarații tulburătoare despre miliardar: ““Nu l-a interesat niciodată”
Playtech.ro
Cum se taie corect pepenele. Aşa nu faci mizerie şi îl mănânci uşor, e tehnica restaurantelor
Dailybusiness.ro
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
RomaniaTV
Nicuşor Dan a decis premierul România, SURPRIZĂ uriaşă
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
Statul a retras o sumă-record din conturile românilor pentru a plăti pensiile şi salariile în iunie
redactia.ro
Un nou accident aviatic în India. Nu există supraviețuitori
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`