Prima pagină » Local » Înfrângere pentru Poli Iași. Meciul cu Viitorul s-a terminat cu scorul de 2-1
Înfrângere pentru Poli Iași. Meciul cu Viitorul s-a terminat cu scorul de 2-1

14 iun. 2020, 17:00,
BZI.ro, în Local

Viitorul, lider în play-out-ul Ligii 1, joacă astăzi, 14 iunie 2020, un meci cu Poli Iași, care a căzut pe loc de baraj după victoria lui FC Voluntari de ieri, 3-0 cu Academica Clinceni.

Meciul dintre Viitorul și Poli Iași se anunță a fi o încelștare pe cinste. Formația „Regelui” va da piept cu echipa lui Mircea Rednic, care are nevoie urgentă de puncte pentru a ieși din zona periculoasă.

Cotidianul Bună Ziua Iaşi transmite LIVE TEXT partida disputată între Viitorul şi Politehnica Iaşi 2- 1!

90′ Oricare echipă putea fi câștigătoare azi, dar Viitorul a reușit să se impună.
90′ Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′ Posesie: Viitorul 66%, Poli Iași 34%.
90′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
90′ Fomba Bourama este penalizat pentru că l-a împins pe Virgil Ghiță90′ Răzvan Grădinaru trimite în careu din lovitură liberă
90′ Damien Dussaut încasează un galben
90′ Damien Dussaut de la Viitorul îl trage în jos pe Răzvan Grădinaru
90′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

90′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 4
90′ Andrei Ciobanu șutează din afara careului, dar Denis Rusu intervine.
89′ Șutul spre poartă al lui Nicandro Breeveld de la Poli Iași e blocat.
89′ Juan Pablo Passaglia trimite o centrare.
89′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Ciobanu de la Viitorul i-a pus piedică lui Răzvan Grădinaru
88′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
88′ Repunere pentru Poli Iași
88′ Rodny Lopes Cabral e sub presiune, reușește să respingă
88′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
86′ Mahamadou Habib Habibou e sub presiune, reușește să respingă
86′ Carlo Casap de la Viitorul execută un corner de pe partea dreaptă.
86′ Șutul bun de la distanță al lui Damien Dussaut e respins în corner de Denis Rusu.
86′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
85′ Posesie: Viitorul 66%, Poli Iași 34%.
85′ Andrei Ciobanu încasează un galben
84′ Intervenție necugetată. Andrei Ciobanu îl faultează dur pe Cosmin Frăsinescu.
84′ Manuel De Iriondo părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Fomba Bourama.
83′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
82′ Repunere pentru Poli Iași
82′ Cum a ratat?! Louis Munteanu are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
82′ O lovitură liberă a lui Carlo Casap este blocată de portar, iar mingea revine în joc
82′ Michael Omoh părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Mahamadou Habib Habibou.
81′ Lucas Chacana părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Rodny Lopes Cabral.
81′ După un fault tactic, Cosmin Frăsinescu primește galben
81′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași îl trage în jos pe Aurelian Chițu
80′ Posesie: Viitorul 66%, Poli Iași 34%.

79′ Louis Munteanu este penalizat pentru că l-a împins pe Platini
78′ Şutul lui Michael Omoh este blocat.
78′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
78′ Rivaldinho părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Carlo Casap.
78′ Gabriel Iancu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Aurelian Chițu.
77′ Șutul lui Gabriel Iancu de la Viitorul trece departe de poartă
77′ Andrei Ciobanu de la Viitorul trimite în careu.
76′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
76′ Cătălin Căbuz cere mingea
76′ Damien Dussaut e sub presiune, reușește să respingă
75′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.
75′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
75′ Posesie: Viitorul 66%, Poli Iași 34%.
74′ Denis Rusu cere mingea
74′ Cristian Ganea trimite o centrare.
74′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
74′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Vlad Achim de la Viitorul i-a pus piedică lui Nicandro Breeveld
72′ Gabriel Iancu a dat pasa de gol.
72′ GOOOL! Virgil Ghiță, Viitorul, înscrie cu o lovitură de cap.
72′ Gabriel Iancu trimite în careu din lovitură liberă
71′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Răzvan Grădinaru de la Poli Iași i-a pus piedică lui Gabriel Iancu
70′ Denis Rusu cere mingea
70′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
70′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
70′ Posesie: Viitorul 68%, Poli Iași 32%.
69′ Rivaldinho de la Viitorul trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
69′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
69′ Michael Omoh şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
69′ Michael Omoh de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
69′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
67′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Ciobanu de la Viitorul i-a pus piedică lui Manuel De Iriondo
67′ Repunere pentru Poli Iași
67′ Andrei Cristea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Nicandro Breeveld.
66′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
66′ Cristian Ganea trimite o centrare.

67′ Posesie: Viitorul 67%, Poli Iași 33%.
66′ Arbitrul îi arată lui Manuel De Iriondo de la Poli Iași un cartonaș galben pentru un fault anterior
65′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
65′ Radu Boboc părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Damien Dussaut.
64′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
64′ Cristian Ganea trimite o centrare.
64′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
63′ Manuel De Iriondo de la Poli Iași pare să-l fi faultat pe Vlad Achim, dar arbitrul face semn ca jocul să continue
62′ Repunere pentru Viitorul
62′ Andrei Cristea trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
62′ Șansă bună, Sorin Serban de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
61′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
61′ Vlad Achim este penalizat pentru că l-a împins pe Manuel De Iriondo
61′ Ovidiu Horsia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Platini.
60′ Posesie: Viitorul 68%, Poli Iași 32%.
59′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Gabriel Iancu de la Viitorul i-a pus piedică lui Cosmin Frăsinescu
59′ Louis Munteanu de la Viitorul trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
59′ Malcom Edjouma de la Viitorul încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar portarul iese și reține.
58′ Malcom Edjouma trimite o centrare.
58′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
58′ Andrei Ciobanu de la Viitorul încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
58′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
57′ Radu Boboc de la Viitorul trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
57′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
57′ Vlad Achim de la Viitorul încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
57′ Andrei Ciobanu trimite o centrare.
57′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
57′ Gabriel Iancu de la Viitorul execută un corner de pe partea stângă.
57′ Pasa lui Rivaldinho de la Viitorul e blocată de un adversar.
57′ Șutul lui Rivaldinho e blocat de Denis Rusu, dar acesta nu poate reține.
56′ Șansă bună, Vlad Achim de la Viitorul taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
56′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
56′ Marius Mihalache trimite cu capul spre poartă, dar Cătălin Căbuz e acolo și intervine.
55′ Cătălin Căbuz e sub presiune, reușește să respingă
55′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
55′ Şutul lui Michael Omoh este blocat.
55′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
55′ Posesie: Viitorul 67%, Poli Iași 33%.
55′ Gabriel Iancu de la Viitorul este surprins în ofsaid

54′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.

54′ Repunere pentru Poli Iași

54′ Gabriel Iancu trimite în careu din lovitură liberă

53′ Intervenție necugetată. Manuel De Iriondo îl faultează dur pe Cristian Ganea.

53′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.

52′ Cătălin Căbuz cere mingea

52′ Sorin Serban trimite o centrare.
52′ Malcom Edjouma încasează un galben
52′ Malcom Edjouma este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Cristea
51′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
51′ Posesie: Viitorul 67%, Poli Iași 33%.
51′ Andrei Cristea de la Poli Iași îl trage în jos pe Sebastian Mladen
50′ Sebastian Mladen de la Viitorul încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar portarul iese și reține.
50′ Gabriel Iancu trimite în careu din lovitură liberă
49′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași i-a pus piedică lui Andrei Ciobanu
49′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
49′ Repunere pentru Viitorul
49′ Șutul lui Andrei Cristea de la Poli Iași trece departe de poartă
49′ Cătălin Căbuz scoate un gol ca și făcut! Ovidiu Horsia era într-o poziție excelentă, dar Cătălin Căbuz l-a blocat!
48′ Șansă bună, Michael Omoh de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
48′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
47′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
46′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
46′ Andrei Artean părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Malcom Edjouma.
46′ George Ganea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Louis Munteanu.
46′ A început repriza a doua.

45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′ Posesie: Viitorul 69%, Poli Iași 31%.
45′ Andrei Cristea execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
45′ Intervenție necugetată. Andrei Artean îl faultează dur pe Manuel De Iriondo.
45′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
44′ Vlad Achim încasează un galben
43′ Vlad Achim de la Viitorul faultează, lovindu-l pe Manuel De Iriondo cu cotul.
43′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
42′ Repunere pentru Poli Iași
41′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
41′ Posesie: Viitorul 72%, Poli Iași 28%.
40′ Repunere pentru Poli Iași
40′ Cristian Ganea trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
40′ Gabriel Iancu de la Viitorul execută un corner de pe partea dreaptă.
40′ Şutul lui Gabriel Iancu este blocat.
40′ Cristian Ganea trimite o centrare.
39′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Vlad Achim
38′ Michael Omoh a dat pasa de gol.
38′ GOOOL! Juan Pablo Passaglia înscrie!
37′ Michael Omoh trimite o centrare.
37′ Michael Omoh trece în dribling de adversari
37′ Poli Iași pleacă pe contraatac.
37′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
36′ Gabriel Iancu trimite din lovitură liberă direct pe poartă, dar Denis Rusu controlează situația.
35′ Posesie: Viitorul 71%, Poli Iași 29%.
34′ Sorin Serban este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Ciobanu
34′ George Ganea de la Viitorul este surprins în ofsaid
33′ George Ganea de la Viitorul trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
33′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
32′ Michael Omoh de la Poli Iași este surprins în ofsaid
32′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce George Ganea de la Viitorul i-a pus piedică lui Răzvan Grădinaru
31′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
30′ Posesie: Viitorul 70%, Poli Iași 30%.
30′ Virgil Ghiță e sub presiune, reușește să respingă
30′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.
30′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
29′ Denis Rusu cere mingea
29′ Centrarea lui Radu Boboc de la Viitorul e deviată.
29′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
28′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Radu Boboc de la Viitorul i-a pus piedică lui Ovidiu Horsia

26′ Gabriel Iancu a dat pasa de gol.
26′ GOOOL! Andrei Ciobanu de la Viitorul marchează, după ce şutul său este deviat pe lângă portar.
26′ Posesie: Viitorul 75%, Poli Iași 25%.
25′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Manuel De Iriondo de la Poli Iași i-a pus piedică lui George Ganea
24′ Viitorul are posesia.
24′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
23′ Denis Rusu cere mingea
23′ Cristian Ganea trimite o centrare.
23′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
23′ Repunere pentru Viitorul
23′ Șutul lui Andrei Cristea de la Poli Iași trece departe de poartă
22′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
22′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
22′ Repunere pentru Poli Iași
21′ Gabriel Iancu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
20′ Posesie: Viitorul 78%, Poli Iași 22%.
20′ Pasa lui Gabriel Iancu de la Viitorul e blocată de un adversar.
19′ Şutul lui Andrei Ciobanu este blocat.
19′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
19′ Denis Rusu e sub presiune, reușește să respingă
19′ Gabriel Iancu de la Viitorul execută un corner de pe partea dreaptă.
18′ Şutul lui George Ganea este blocat.
18′ Andrei Ciobanu de la Viitorul îi pasează unui coechipier.
18′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
17′ George Ganea de la Viitorul trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
17′ Cristian Ganea trimite o centrare.
17′ Cristian Ganea de la Viitorul încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
17′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
16′ Posesie: Viitorul 72%, Poli Iași 28%.
16′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
16′ Repunere pentru Poli Iași
15′ Șutul lui Gabriel Iancu de la Viitorul trece departe de poartă
15′ Sorin Serban îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
15′ Cristian Ganea trimite o centrare.
15′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Andrei Artean
15′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Rivaldinho de la Viitorul i-a pus piedică lui Marius Mihalache
14′ Șutul lui George Ganea e blocat de Denis Rusu, dar acesta nu poate reține.
14′ Cristian Ganea trimite cu capul spre poartă…
14′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
13′ Viitorul are posesia.
12′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
12′ Gabriel Iancu trimite o centrare.
12′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
11′ Michael Omoh de la Poli Iași trimite în careu, dar Cătălin Căbuz rezolvă situația.
11′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
11′ Denis Rusu cere mingea
11′ Rivaldinho de la Viitorul trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
11′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
10′ Posesie: Viitorul 69%, Poli Iași 31%.
9′ Repunere pentru Poli Iași
9′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
8′ George Ganea de la Viitorul trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
8′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
7′ O ploaie puternică s-a abătut asupra zonei stadionului.
7′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Andrei Artean
6′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
5′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
5′ Posesie: Viitorul 63%, Poli Iași 37%.
5′ Viitorul încearcă să creeze o fază periculoasă.
4′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Lucas Chacana de la Poli Iași i-a pus piedică lui Cristian Ganea
3′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
3′ Viitorul are posesia.
2′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
2′ Viitorul aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
2′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
1′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Artean de la Viitorul i-a pus piedică lui Lucas Chacana
1′ Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.
1′ Plouă, condiţiile de joc sunt dificile.
1′ Viitorul are lovitura de începere, meciul a început.
0′ Arbitrul fluieră începutul partidei.