Prima pagină » Local » Victorie supremă în Copou! Poli Iași – Sepsi 3-1, LIVE TEXT. Un jucător născut în 2000 debutează în echipa lui Rednic
Victorie supremă în Copou! Poli Iași - Sepsi 3-1, LIVE TEXT. Un jucător născut în 2000 debutează în echipa lui Rednic

05 iul. 2020, 13:01,
în Local

Poli Iași și Sepsi Sf. Gheorghe se întâlnesc de la această oră într-un duel foarte important, din cadrul etapei #8 a play-out-ului Ligii 1. Meciula a început la ora 13:00 și poate fi urmărit în format LIVE TEXT transmis de Cotidianul Bună Ziua Iași.

• 90′
    Arbitrul fluieră finalul meciului.
  • 90′
    Posesie: Poli Iași 33%, Sepsi OSK 67%.
  • 90′
    Repunere pentru Sepsi OSK
  • 90′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Marius Mihalache de la Poli Iași i-a pus piedică lui Ronaldo Deaconu
  • 90′
    Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
  • 90′
    Ronaldo Deaconu trimite o centrare.
  • 90′
    Manuel De Iriondo comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 90′
    Intervenție necugetată. Manuel De Iriondo îl faultează dur pe Cătălin Popescu.
  • 90′
    Sepsi OSK aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 90′
    Lucas Chacana de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 90′
    Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 4
  • 90′
    Repunere pentru Poli Iași
  • 90′
    Posesie: Poli Iași 35%, Sepsi OSK 65%.
  • 89′
    Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 89′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Daniel Celea de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Alexandru Zaharia
  • 88′
    Kevin Luckassen părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Alexandru Zaharia.
  • 88′
    Kevin Luckassen de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 87′
    Goran Karanovic de la Sepsi OSK intervine periculos asupra lui Cosmin Frăsinescu
  • 87′
    Sepsi OSK încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 86′
    Lucas Chacana de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 86′
    Șansă bună, Linas Klimavicius de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 85′
    Posesie: Poli Iași 34%, Sepsi OSK 66%.
  • 85′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 84′
  • 83′
    Kevin Luckassen comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 83′
    Kevin Luckassen de la Poli Iași faultează, lovindu-l pe Daniel Celea cu cotul.
  • 83′
    Nicolae Carnat comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 82′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Cătălin Popescu de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Răzvan Grădinaru
  • 81′
  • 81′
    Anass Achahbar comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 81′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Anass Achahbar de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Manuel De Iriondo
  • 81′
    Ronaldo Deaconu de la Sepsi OSK trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 80′
  • 80′
  • 79′
    Meciul se reia
  • 79′
    Ovidiu Horsia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Manuel De Iriondo.
  • 79′
    Ovidiu Horsia este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
  • 78′
    Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 78′
    Anass Achahbar şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 78′
    Cătălin Popescu de la Sepsi OSK îi pasează unui coechipier.
  • 78′
    Cătălin Popescu trece în dribling de adversari
  • 78′
    Foarte bună viziunea jocului lui Roland Niczuly de la Sepsi OSK, care oprește un atac periculos cu o intercepție
  • 78′
    Șansă bună, Kevin Luckassen de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 77′
    Sepsi OSK are posesia.
  • 77′
  • 76′
    Ronaldo Deaconu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
  • 76′
    Goran Karanovic de la Sepsi OSK trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
  • 76′
    Florin Ștefan trimite o centrare.
  • 75′
  • 75′
    Marius Stefanescu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Cătălin Popescu.
  • 74′
    Teodor Axinte cere mingea
  • 74′
    Gabriel Vașvari trimite o centrare.
  • 74′
  • 73′
  • 73′
    Sepsi OSK aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 73′
  • 72′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Sorin Serban de la Poli Iași i-a pus piedică lui Daniel Celea
  • 72′
  • 71′
    Ronaldo Deaconu șutează din afara careului, dar Teodor Axinte intervine.
  • 71′
    Daniel Celea e sub presiune, reușește să respingă
  • 71′
    Ovidiu Horsia trimite o centrare.
  • 70′
    Istvan Fulop părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Ronaldo Deaconu.
  • 70′
    Un jucător de la Sepsi OSK îi pune piedică unui adversar
  • 69′
  • 68′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Gabriel Vașvari de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Kevin Luckassen
  • 68′
  • 67′
  • 66′
    Pauză de apă. E foarte cald azi, iar meciul e întrerupt pentru ca jucătorii să se hidrateze
  • 65′
  • 65′
    Lucas Chacana a dat pasa de gol.
  • 65′
    GOOOL! Ovidiu Horsia înscrie!
  • 65′
    Un jucător de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
  • 65′
    Lucas Chacana de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
  • 65′
    Șansă bună, Răzvan Grădinaru de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 65′
    Daniel Celea comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 65′
    Daniel Celea de la Sepsi OSK faultează, lovindu-l pe Răzvan Grădinaru cu cotul.
  • 64′
    Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași îndepărtează pericolul cu un tackling bun
  • 64′
    Anass Achahbar de la Sepsi OSK trimite o scăriță în careu.
  • 64′
    Anass Achahbar de la Sepsi OSK avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
  • 64′
    Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
  • 64′
    Poli Iași pleacă pe contraatac.
  • 64′
  • 63′
    Marius Stefanescu de la Sepsi OSK centrează imprecis
  • 62′
    Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 62′
    Gabriel Vașvari șutează din afara careului, dar Teodor Axinte intervine.
  • 62′
  • 61′
    Sepsi OSK aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 61′
    Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă
  • 61′
    Nicolae Carnat trimite o centrare.
  • 61′
    Linas Klimavicius îl blochează pe Marius Stefanescu. Se dă lovitură liberă.
  • 60′
  • 60′
    Daniel Celea trimite o centrare.
  • 60′
  • 60′
    Posesie: Poli Iași 30%, Sepsi OSK 70%.
  • 60′
    Michael Omoh părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Lucas Chacana.
  • 59′
  • 59′
    Istvan Fulop de la Sepsi OSK execută un corner de pe partea stângă.
  • 59′
    Marius Stefanescu de la Sepsi OSK încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 58′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Florin Ștefan
  • 58′
  • 57′
  • 57′
    Kevin Luckassen de la Poli Iași șutează peste!
  • 57′
    Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
  • 57′
    Florin Ștefan e sub presiune, reușește să respingă
  • 57′
    Răzvan Grădinaru trimite o centrare.
  • 56′
  • 56′
    Marius Stefanescu de la Sepsi OSK centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
  • 56′
  • 56′
  • 55′
  • 55′
    Posesie: Poli Iași 31%, Sepsi OSK 69%.
  • 55′
    Sepsi OSK aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 54′
  • 54′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Nicolae Carnat de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Rodny Lopes Cabral
  • 53′
  • 53′
  • 53′
    Şutul lui Marius Stefanescu este blocat.
  • 53′
    Pavol Safranko de la Sepsi OSK trimite o scăriță în careu.
  • 53′
    Sepsi OSK pleacă pe contraatac.
  • 52′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Răzvan Grădinaru de la Poli Iași i-a pus piedică lui Daniel Celea
  • 51′
    Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 50′
    AUTOGOOOL! Razvan Tincu înscrie în propria poartă!
  • 50′
    GOOOL! Poli Iași înscrie!
  • 50′
    Kevin Luckassen de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
  • 50′
  • 50′
  • 49′
  • 49′
    Florin Ștefan trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
  • 49′
  • 49′
  • 48′
  • 48′
  • 48′
    Marius Stefanescu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
  • 47′
    Răzvan Grădinaru de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
  • 47′
    Michael Omoh de la Poli Iași centrează imprecis
  • 47′
  • 46′
    Gabriel Vașvari e sub presiune, reușește să respingă
  • 46′
  • 46′
    Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 46′
    Radoslav Dimitrov părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Tomas Diaz.
  • 46′

A început repriza a doua

• 45′
    S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
  • 45′
    Posesie: Poli Iași 32%, Sepsi OSK 68%.
  • 45′
    Radoslav Dimitrov îl blochează pe Sorin Serban. Se dă lovitură liberă.
  • 45′
    Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 1
  • 45′
  • 45′
  • 43′
    Radoslav Dimitrov a dat pasa de gol.
  • 43′
    GOOOL! Istvan Fulop, Sepsi OSK, înscrie cu o lovitură de cap.
  • 43′
    Radoslav Dimitrov trimite o centrare.
  • 43′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Linas Klimavicius de la Poli Iași i-a pus piedică lui Pavol Safranko
  • 42′
  • 42′
  • 41′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Radoslav Dimitrov de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Kevin Luckassen
  • 41′
  • 41′
    Pavol Safranko de la Sepsi OSK pasează, dar coechipierul său nu poate profita.
  • 41′
    Istvan Fulop trimite o centrare.
  • 41′
    Istvan Fulop de la Sepsi OSK execută un corner scurt, de pe partea stângă.
  • 40′
  • 40′
  • 40′
  • 39′
    Un jucător de la Sepsi OSK încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar acesta nu poate profita.
  • 39′
    Răzvan Grădinaru e sub presiune, reușește să respingă
  • 39′
  • 39′
    Florin Ștefan de la Sepsi OSK încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 38′
  • 38′
    Rodny Lopes Cabral e sub presiune, reușește să respingă
  • 38′
  • 38′
    Anass Achahbar de la Sepsi OSK îi pasează unui coechipier.
  • 38′
    Marius Stefanescu de la Sepsi OSK îi pasează unui coechipier.
  • 38′
    Un-doi frumos între Marius Stefanescu de la Sepsi OSK și Anass Achahbar.
  • 38′
  • 37′
  • 37′
  • 37′
  • 37′
  • 37′
  • 37′
  • 36′
    Anass Achahbar îşi vede un şut deviat
  • 36′
    Şutul lui Anass Achahbar este blocat.
  • 36′
    Istvan Fulop de la Sepsi OSK execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 36′
    Radoslav Dimitrov de la Sepsi OSK încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 35′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Gabriel Vașvari
  • 35′
  • 34′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Kevin Luckassen de la Poli Iași i-a pus piedică lui Razvan Tincu
  • 33′
    Marius Stefanescu de la Sepsi OSK trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
  • 33′
  • 33′
    Răzvan Grădinaru de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 32′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Florin Ștefan de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Ovidiu Horsia
  • 32′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Anass Achahbar
  • 31′
  • 31′
  • 31′
  • 30′
    Juan Pablo Passaglia comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 30′
    Intervenție necugetată. Juan Pablo Passaglia îl faultează dur pe Istvan Fulop.
  • 30′
    Posesie: Poli Iași 26%, Sepsi OSK 74%.
  • 29′
    Istvan Fulop controlează balonul cu mâna.
  • 29′
  • 29′
    Pavol Safranko de la Sepsi OSK îl trage în jos pe Linas Klimavicius
  • 28′
  • 27′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Nicolae Carnat de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Ovidiu Horsia
  • 27′
    Ovidiu Horsia de la Poli Iași îndepărtează pericolul cu un tackling bun
  • 27′
  • 27′
  • 26′
  • 26′
    Un fotbalist de la Sepsi OSK face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
  • 25′
  • 25′
  • 24′
    Ambele echipe au probleme în a desface defensiva adversă.
  • 23′
  • 23′
  • 23′
    Șansă bună, Ovidiu Horsia de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 23′
  • 23′
    Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
  • 22′
    Roland Niczuly cere mingea
  • 22′
    Rodny Lopes Cabral trimite o centrare.
  • 22′
    Un-doi frumos între Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași și Juan Pablo Passaglia.
  • 22′
  • 21′
  • 20′
  • 20′
    Radoslav Dimitrov primeşte un cartonaş galben pentru împingerea unui adversar
  • 20′
    Radoslav Dimitrov este penalizat pentru că l-a împins pe Răzvan Grădinaru
  • 20′
    Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
  • 19′
  • 19′
  • 18′
    Istvan Fulop de la Sepsi OSK faultează, lovindu-l pe Juan Pablo Passaglia cu cotul.
  • 17′
  • 17′
  • 17′
  • 17′
    Gabriel Vașvari de la Sepsi OSK trimite mingea în spatele apărării adverse, dar coechipierul său nu reușește să profite.
  • 16′
  • 16′
  • 15′
  • 15′
    Nicolae Carnat de la Sepsi OSK este surprins în ofsaid
  • 15′
    Șansă bună, Gabriel Vașvari de la Sepsi OSK taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 15′
    Istvan Fulop de la Sepsi OSK trimite mingea unui coechipier, în spatele apărării adverse.
  • 14′
  • 14′
    Șutul lui Pavol Safranko de la Sepsi OSK trece departe de poartă
  • 14′
    Anass Achahbar trimite o centrare.
  • 14′
    Sorin Serban e sub presiune, reușește să respingă
  • 14′
    Anass Achahbar de la Sepsi OSK execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 13′
    Nicolae Carnat de la Sepsi OSK încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 13′
    Gabriel Vașvari de la Sepsi OSK îndepărtează pericolul cu un tackling bun
  • 13′
  • 12′
  • 11′
  • 11′
    Ovidiu Horsia distruge apărarea adversă cu o extraordinară pasă filtrantă.
  • 11′
  • 10′
    Istvan Fulop de la Sepsi OSK încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 10′
    Posesie: Poli Iași 36%, Sepsi OSK 64%.
  • 9′
  • 9′
    Istvan Fulop execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
  • 9′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Marius Mihalache de la Poli Iași i-a pus piedică lui Marius Stefanescu
  • 8′
  • 8′
    Istvan Fulop de la Sepsi OSK intervine periculos asupra lui Juan Pablo Passaglia
  • 8′
  • 7′
    Teodor Axinte e sub presiune, reușește să respingă
  • 7′
  • 7′
  • 6′
  • 6′
    Michael Omoh de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
  • 6′
    Răzvan Grădinaru de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 6′
    Lovitura liberă a lui Răzvan Grădinaru de la Poli Iași e deviată și nu ajunge în careu.
  • 5′
  • 5′
    Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Daniel Celea de la Sepsi OSK i-a pus piedică lui Răzvan Grădinaru
  • 3′
    Istvan Fulop comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 3′
    Istvan Fulop de la Sepsi OSK intervine periculos asupra lui Marius Mihalache
  • 3′
  • 2′
  • 2′
  • 2′
  • 2′
  • 1′
  • 1′
    Terenul nu e în cea mai bună stare, dar se poate juca pe el.
  • 1′
    O zi perfectă pentru fotbal, caldă și însorită.
  • 1′
    Sepsi OSK are lovitura de începere, meciul a început.
  • 0′
    Arbitrul fluieră începutul partidei.

Poli Iași – Sepsi, echipe de start

Poli Iași: Axinte – Cabral, Klimavicius, Frăsinescu, S. Șerban – Grădinaru, Passaglia, Mihalache, Horșia – Omoh, Luckassen
Rezerve: Târnovanu, Bourama, Onea, De Iriondo, I. Cristea, Chacana, Zaharia, Longher
Antrenor: Mircea Rednic

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Celea, Tincu, Fl. Ștefan – Achahbar, Vașvari, I. Fulop – Ștefănescu, Safranko, Cârnat
Rezerve: Fejer, B. Csiszér, L. Kovacs, L. Fulop, Graassano, C. Popescu, Karanovic, Dragomir, R. Deaconu
Antrenor: Leo Grozavu

La Iași, debutează în acest meci portarul Teodor Axinte, jucător născut în anul 2000.

Ieșenii primesc vizita lui Sepsi, cu 3 etape înainte de finalul de campionat pentru echipele din play-out. Trupa lui Mircea Rednic se află pe poziția de baraj și are nevoie ca de aer de cele 3 puncte, care ar menține-o pe aceeași poziție, însă ar aduce-o la egalitate de puncte cu Hermannstadt, echipa care ocupă primul loc ce asigură salvarea.

De cealaltă parte, Sepsi are 6 puncte avans față de rivala de astăzi, astfel că un egal i-ar diminua din grijile retrogradării. Ambele echipe vin după înfrângeri: Sepsi a pierdut la Clinceni, 0-1, iar Iași pe teren propriu, 2-3 cu Hermannstadt.

În ultimul meci direct, care a reprezentat manșa tur a semifinalei Cupei României, Sepsi a câştigat în faţa echipei antrenată de Mircea Rednic cu scorul 5-1!