Prima pagină » National » Tragedie în municipiul Oradea! O persoană a ars de vie în gangul unui bloc
Tragedie în municipiul Oradea! O persoană a ars de vie în gangul unui bloc

Tragedie în municipiul Oradea! O persoană a ars de vie în gangul unui bloc

15 mart. 2023, 23:40,
în National

În această seară, 15.03.2023, a avut loc un incident șocant. Din primele informații, se pare că o persoană a murit arsă de vie. Tragedia s-a petrecut în gangul unui bloc din centrul municipiului Oradea.

La fața locului s-au deplasat imediat pompierii care au fost alertați, însă victima nu a mai putut fi salvată.

„La ora 18.33, un apelant al numărului unic 112 a sesizat faptul că a văzut o persoană cuprinsă de flăcări, într-un gang de lângă un bloc de pe strada Piaţa Independenţei din Oradea”, a transmis, miercuri seară, ISU Bihor.

Victima nu a mai putut fi salvată

Potrivit ISU Bihor, la faţa locului, au ajuns în cel mai scurt timp, două echipaje de pompieri militari din cadrul Detaşamentului 1 Oradea şi echipajul de terapie intensivă mobilă al SMURD Oradea.

„Pompierii au stins rapid flăcările, însă, din nefericire, victima nu a mai putut fi salvată, medicul declarând decesul acesteia”, a mai transmis sursa citată.

Un bărbat a lovit cu mașina o adolescentă în vârstă de 16 ani, care traversa strada

Un accident rutier a avut loc pe o arteră din Sectorul 1, București. Un bărat a lovit cu maşina o adolescentă în vârstă de 16 ani, care traversa strada.

Inițial, șoferul a fugit de la faâa locului, dar polițiștii au reușit să îl prindă. Bărbatul este în vârstă de 32 de ani și este cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ştergerea urmelor acestuia.

„La data de 15 martie 2023, în jurul orei 07:15, Brigada Rutieră a fost sesizată prin apel 112 cu privire la producerea unui accident rutier pe o arteră din Sectorul 1. În urma investigaţiilor, s-a stabilit faptul că, un bărbat în vârstă de 32 de ani a condus un autovehicul pe Calea Griviţei, iar în dreptul imobilului cu nr. 401 a surprins şi accidentat o persoană de sex femeiesc, care s-a angajat în traversarea străzii. După producerea accidentului, conducătorul autovehiculului şi-a continuat deplasarea, părăsind locul producerii accidentului fără încuviinţarea organelor de poliţie sau a procurorului. În urma evenimentului a rezultat rănirea unei persoane de sex femeiesc, în vârstă de 16 ani, care a fost transportată la o unitate spitalicească în vederea acordării de îngrijiri medicale”, a anunţat Brigada Rutieră a Capitalei.

Bugetul.ro
Cum arată noul Logan făcut de Dacia, care urmează să spargă toate barierele. Constructorul francez este optimist în legătură cu impactul noii mașini
redactia.ro
Ordinul dat de Putin ucrainenilor din teritoriile ocupate. Decizia dificilă pe care trebuie să o ia oamenii
Bugetul.ro
Adio, ANPC pentru Cristian Popescu Piedone! Curtea de Apel București i-a dat vestea, după ce a fost acuzat de nepotism
a1.ro
Cătălin Botezatu, nevoit să repete analizele din cauza cancerului. Designerul merge în Turcia special pentru asta
Playtech.ro
Bebeluș salvat în ultimul moment, în Iași. Înghețat, micuțul a fost auzit plângând
observatornews.ro
Semnătura de 185.000$. Înainte să dea cu subsemnatul la poliţie, fraţii Tate, acuzaţi de viol şi trafic de persoane, şi-au scos bolizii pe Calea Victoriei
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Accident aviatic fără precedent. Tragedia ce schimbă istoria SUA
realitatea.net
Țara vecină unde alimentele s-au ieftinit cu 50%. Românii din apropiere se pregătesc să treacă granița pentru a face cumpărături
SportpeSurse
Alexandra, fata lui Maricel Păcuraru, l-ar fi rugat pe Gigi Becali să o adopte. Discuția dintre cei doi a fost divulgată de patronul FCSB
Playtech.ro
Prima apariție a lui Mihai Bendeac la Antena 1, după ce actorul a revenit la trustul Intact. În ce emisiune îl vor putea urmări românii
Dailybusiness.ro
Românii care primesc 1.500 de euro de la stat. Cererea se depune din 30 mai, iar banii vor ajunge direct în cont!
RomaniaTV
Vestea MOMENTULUI! Corina Caciuc și Reghe, în culmea fericirii. Anamaria Prodan va fi furioasă!
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Este ştirea momentului în ROMÂNIA. Verdictul final, în mai puţin de o oră
redactia.ro
Doliu în medicina românească. A murit unul dintre cei mai importanți medici. A fost un profesionit desăvârșit
ego.ro
Vești proaste pentru Gabriela Cristea! Ce s-a aflat după demisia de la Antena Stars EXCLUSIV

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
22 martie 2025
22 martie 2025