Câteva sute de persoane participă, sâmbătă, la cea de-a 19-a ediţie a „Marşului Normalităţii”, „marşul pentru familia naturală, întemeiată pe căsătoria dintre un bărbat şi o femeie”, după cum au descris organizatorii pe Facebook, evenimentul.
Unii participanţi au venit cu tricolorul şi cu pancarte pe care scrie „Stop parteneriatelor, căsătoriilor, adopţiilor homosexuale”, „Ruşine Cătălin Predoiu – promovează recunoaterea pe teritoriul României a căsătoriilor dintre persoane de acelaşi sex încheiate în alte state”, „Strămoşii s-au jertfit pentru România Mare, nu pentru homosexualitate” sau „Avortul este crimă”, notează news.ro. De la ora 17.00 este programată să înceapă a 18-a ediţie a Marşului Bucharest Pride 2023, pentru promovarea homosexualității, eveniment organizat de către Asociaţia Accept.
Sute de persoane participă la Marșul Normalității
„Marşul Normalităţii” a început sâmbătă, de la ora 13.00, pe traseul Piaţa Romană – Piaţa Universităţii – Piaţa Unirii – Patriarhia Română, conform paginii de Facebook a evenimentului.
Organizatorii „Marşului Normalităţii” explică motivele pentru care invită oamenii să protesteze în ţară şi să susţină valorile familiei tradiţionale.
Astfel, Asociaţia Noua Dreaptă şi alte asociaţii şi activişti implicaţi şi în campania referendumului pentru familie care a avut loc în anul 2018 precizează că protestul de sâmbătă este „faţă de parada ho.mo.se.xu.alilor, o manifestare cu caracter obscen şi provocator care promovează în fiecare an ideea legalizării parteneriatelor, căsătoriilor şi adopţiilor ho.mo.se.xu.ale”
Marsul este şi „faţă de decizia şi intenţia CEDO de a băga pe gâtul românilor căsătoriile şi parteneriatele ho.mo.se.xu.ale, în dispreţul majorităţii creştine din România şi a Codului Civil român care prevede explicit la art 277: «(1) Este interzisă căsătoria dintre persoane de acelaşi sex. (2) Căsătoriile dintre persoane de acelaşi sex încheiate sau contractate în străinătate fie de cetăţeni români, fie de cetăţeni străini nu sunt recunoscute în România. (3) Parteneriatele civile dintre persoane de sex opus sau de acelaşi sex încheiate sau contractate în străinătate fie de cetăţeni români, fie de cetăţeni străini nu sunt recunoscute în România»”.
Totodată, manifestaţia estte şi împotriva „atitudinii agresive şi jignitoare a lobby-ului ho.mo.se.xual care anul acesta a organizat parade ho.mo.se.xuale şi la Iaşi, Cluj-Napoca şi Timişoara, pregătind o manifestare provocatoare similară la Oradea” şi „faţă de harţuirea românilor care şi-au exprimat public opoziţia faţă de ideologia de gen şi promotorii acestei aberaţii, ultima victimă fiind chiar cunoscuta campioană Sorana Cîrstea”.
Marșul „Pride” confiscă ideea de familie
Marşul Bucharest Pride 2023 va începe, sâmbătă de la ora 17.00, pe Calea Victoriei, fiind organizat de către Asociaţia Accept. Marşul Pride se desfăşoară pe Calea Victoriei – Pod Naţiunile Unite – Bd. Naţiunile Unite – traversare Bd. Libertăţii – alveola Parc Izvor – Parc Izvor, conform paginii de Facebook a evenimentului.
„Sărbătorim iubirea şi puterea comunităţii LGBTQIA+ din România printr-un maraton de evenimente. Bucharest Pride 2023 este despre familie şi despre dreptul de a avea o familie, indiferent de orientarea sexuală sau identitatea de gen”, arată descrierea evenimentului organizat de ACCEPT.
Doamne Ajuta !!!
Sexul sta la baza vietii. A-l perverti, asa cum o fac homosexualii, insemna sa-ti bati joc de viata si de viitor.
E zi festivâ în drulați lgbtq ursele–se pot și cu ham-ham și alte vețuitoare –
Trebuie facut un film documentar care sa arate exact ce inseamna sa fii homalau. De la tehnicile de pregatire prin inghitirea sau pomparea galoanelor de lichid de spalare in orificiile buco-anale, pana la incontinenta rectala (sau fecala) ce se instituie dupa practicarea indelungata a sexului anal. Cu planse colorate care sa prezinte in splendoarea maxima un prolaps rectal sau diverse tipuri de cancere rectale, rezultate sigure si eficiente a „iubirii fara limite fata de aproape” 😉 . Mai mult, statisticile agreate de „comunitatea LGBT” arata ca 40% sunt purtatori mandrii de HIV. In realitate sunt peste 50% infestati care umbla liber prin lume, fara nicio restrictie sau recomandare medicala. Unde le e pasaportul QR impus de OMS?
Daca s-ar distribui astfel de materiale, cu implicarea personalului medical, in randul tineretului, sunt sigur sa nu ar mai visa niciunul cum e sa fii infipt in maciuca noduroasa a lui Yetti ori King Kong. Se stie vorba aia din popor ca „paza buna trece primejdia rea”.
In ceea ce-i priveste pe domnii si doamnele ambasadori ii invit sa petreaca un sejur de o luna cu Alifie, descendent direct al lui Terente, dar augumentat cu bile.