Prima pagină » Bursa Barfelor » Scandal în partid, la Iași
Scandal în partid, la Iași

Scandal în partid, la Iași

03 apr. 2025, 02:01,
în Bursa Barfelor

Babele bârfitoare încep rubrica de azi cu un pic de povești legate de pulitica de prin Târg. După ce premarul pedesist de la Cicorăni și-a arătat public simpatia față de Victoraș Pontic, prin pedeseu a fost vâlvă mare. S-a discutat chiar și de excluderea din parted, dar asta este altă poveste. Ce vor babele să spună este că nu doar acest premar din pedeseu îl susține pe Pontică. Sunt mulți care o fac, dar încă n-au postat public. La urechile babelor a ajuns o enformație care spune că, dacă va fi „certat” de parted premarul de la Cicorăni, se vor răzvrăti și alții. Să vedeți voi panaramă…

Bugetul.ro
Amenințare pentru ANPC și Cristian Popescu Piedone de la Bruxelles. Comisia Europeană pare să-i fi pus gând rău instituției care se ocupă de protecția consumatorilor
redactia.ro
Doliu în lumea televiziunii. Una dintre cele mai frumoase femei s-a stins subit la doar 27 de ani. Avea tot viitorul în față și o poveste emoționantă
Bugetul.ro
Marele zăcământ de petrol ascuns în „măruntaiele” României. Locul în care a fost găsită o adevărată „comoară” de petrol și gaze naturale este surprinzător
a1.ro
Mesaje, urări și felicitări de Florii 2025. Cele mai frumoase urări pentru cei care își serbează ziua numelui
Playtech.ro
Staţiunea de aur a lui Nicolae Ceauşescu renaşte. Un lanţ hotelier internaţional vrea să investească aici
observatornews.ro
Maşinile pe care copiii români le pot conduce de la 14 ani. Nu le trebuie cursuri sau permis: "Nu are ce să îți facă nici preşedintele ţării"
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Zi de 13 cu noroc pentru trei semne zodicale
SportpeSurse
Surpriză totală! Reghecampf și-a anunțat revenirea pe bancă!
Playtech.ro
Până când ţine vacanţa de Paşte în 2025. Se prelungeşte faţă de alţi ani
Dailybusiness.ro
România evită recesiunea în 2025, dar stă pe un butoi cu pulbere economic. Adrian Vasilescu (BNR): Trebuie să stăpânim inflația!
RomaniaTV
Preşedintele Bolojan şi premierul Ciolacu, anunţ în tandem despre banii românilor: Este prioritate absolută!
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Anunț important pentru seniorii care încasează pensiile vineri pe card. Când trebuie să meargă la bancomat
redactia.ro
Doliu în lumea artistică din România. A murit unul dintre cei mai cunoscuți dansatori din țară
ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Comentarii
  • Războiul țărănoilor care au băgat PSD Iași în moarte clinică. Profesorul Ticu Simion l-a făcut de kakat pe muzicantul Chirilă în fața lui Ciolacu trimițându-l la coada vacii la el la Gheboaia. Chirilă s-a jurat ca o să-l mârlească pe Ticu Simion și acum în mintea țăranetelui a sosit momentul să-i “ ia gâtul “ așa cum îi place merlandezului sā se laude . În numele cui vorbești tu mă dubală ? Ai acordul primarilor să faci propuneri din astea? Primul va fi îndepărtat Chirilă și nicidecum indragitul profesor Ticu Simion primar de 6 mandate cu procent de 98 %.
    Marş mă Chirilă la păscut vacile.

  • Vecinul de la bloc

    Șpăgarul de la Tiganasi e avid după gologani, funcții fiind și un mare frustrat.
    Sunt arhicunoscute pe Valea Prutului combinațiile cu Trans Ungureanu care e abonat la lucrările din zona Tiganasi ( dispensar la Băşăni, cămin cultural Tiganasi, reabilitări școli etc ) şpăgarul fiind cel care intermediază lucrări și în comunele din zona ( Popricani, Vladeni, Probota etc )
    Acum văd ca face ordine și în partidul PSD unde se laudă ca toți sunt la mâna lui , el cică la dus pe Chirica la Ciolacu unde i-a dictat să-l primească pe Chirica în PSD că e singurul care va duce partidul la victorii !!! Cam asta e organizația PSD Iași cu jupânul Chirilă la butoane.
    Normal că primarii se dezic de Chirilă venit de la PD şi aleg să meargă cu Ponta viitorul președinte , garantul unui PSD curat fără şpagari de teapa lui Chirilă la conducerea org jud .

  • VVP - PRESEDINTE

    Iese Ponta, Victor Ponta! Iar tinerii să munceasca! News PSD adică pupincuristii lui Ciolacu să-și facă bagajele, să prindă loc la agenția de şomaj, adio cu politica de gașcă, de cumetrii.
    Să vină Ponta să vă rupă kuruuuuuu….

  • Victor Ponta adevărat suveranist este peste Georgel Simion cu,care se va lupta în turul 2 unde îl va spulbera. PSD l-a Iași nu există,actuala conducere e o adunătură de ipocriți, yesmăni,putori,şomeri și alte specimene nefrecventabile motiv pentru care oamenii serioși au făcut un pas în lateral lăsând băieții care au făcut cumetrii să acapareze partidul și funcțiile . Calculul e greșit , vine Victor Viorel și va reforma organizația asta de gangsteri politici.

  • În zona Pașcani ( cea mai rafinată din județ ) 90% din PSD merge cu PSD-istul Victor Ponta . Ne solidarizăm cu Ticu Simion și îi avertizăm pe lipitorii de afișe care au ajuns șefi la PSD Iași să își ia labele de pe Ticu Simion !

    • E atât de rafinată zona Pașcani , că ce sa vezi Doamne , ne aruncam progeniturile in WC!! Next one , please!

  • Tradatorii intotdeauna sunt exclusi de oriunde si oricine ar fi ei. Clar si simplu, fara remuscari. Putini si buni, decat multi si tradatori.

  • Chirilă l a făcut pe frate su viceprimar, după ce cu ani în urma l a angajat pompier în primărie fără studii și când ala era plecat în Italia la munca

    • Satean din Carniceni

      Toată lumea îl știe de excroc pe “ domnul “ Iulian care se kaka de foame până a pus piciorul în primărie unde ușor, ușor a acaparat totul, și-a pus neamurile ( nu puține ) în funcție cu ajutorul cărora își desăvârșește furturile. Acest hoț notoriu vedem ca s-a infiletat la butoanele PSD unde stă cu ochii numai și numai după furat.

  • Viorel Ponta un plagiator fara de leac. După dottorat , acum plagiază și o biată cașcheta roșie de zici că e Scufița. Chiar nu vedeți cât e de penibil??

  • Decât voi , curiștii lumii conduși de un tigan pe nume Ciolacu, îl prefer pe revopsitul și copy paste Ponta. Toată gașca de la Iași, conduși de Cojocaru sunteți niste nemernici. Membrii PSD va detesta. Să țineți minte asta. Decât pe El Crin – un bețivan neterminat, prefer un Ponta care s-a redefinit că și un suveranist. Voi, toți ratații MARS la curul PNL ului, UDMR ului și usr ului. SCLAVILOR SATANISTI

    • Lupul își schimbă părul , dar năravul , ba! Nu o zic eu , e doar o zicere venită din veacuri.

      • cred ca nu realizezi ce se va intampla cu PSD daca nu va iesi Ponta in alegeri. sa tii minte ce-ti spun eu, Crin Antonescu (fost Cacarau) va scoate PSD-ul de la guvernare si vom fi guvernati de alianta PNL-UDMR-USR- Minoritati + multi tradatori din AUR. Aur este un partid format doar din oportunisti care abia asteapta sa fie bagati in seama de alte partide. Si, crede-ma, vor fi dezertari si din PSD. Ciolacu a transformat PSD-ul intr-un partid mafiot, imbecil, plin de parveniti si idioti, niste scursuri ale societatii. Este singurul partid care isi injoseste proprii membri de partid, este singurul partid care pupa-n fund pe fata PNL-ul, este partidul care a incalcat toate principiile politice de centru – stanga!! Sa va fie rusine!!

        • Du-te bă in powla mea cu propaganda ta. Pana ieri o lingeai pe sosoaca dupa aia i-ai suflat in cur lu’ cg, acum văd că te-ai îndrăgostit de ponta . De statornicie politica ai auzit? Ai ales o tabără sau un partid , țel mori cu el de gat. Sa&ți amintesc că iubitul tau ponta a trecut prin „patul” lui Erdogan! Sau prin a lui Putin. Colectiv?? Acum se da cu MAGA. Ce urmează , dacă ești asa bine informat? Individul de care te-ai îndrăgostit subit are/poate prezenta ceva politic/social/economic în ceea ce va urma?? Trecutul(mare maestru in plagiatura) îl știm.

          PS Sterge-te pe la bot. Ai firmituri de kkt rusesc.

          • decat curist neomarxist si neofascist ca tine il prefer pe Ponta. Si inca ceva, sugatorule, cred ca ma confunzi. Nu am nici o treaba nici cu Sosoaca nici cu CG. Dar esti prea prost ca sa pierd timp sa-ti explic unui sugator de p-le ca tine. Hai sictir

          • nici vorba. Curva lui Putin esti exact tu. Nu stii ce inseamna neomarxismul sau cominternistul – stalinist de rit nou? Esti idiot mon cher. Chiar asa. Ai mintea sucita rau de tot. Du-te si te spala ca puti a hoit!!

  • Goriță Vasile

    Astăzi în Consiliul Politic Județean musiu Chirilă Julian cunoscută mazetă de Țigănaşi va încerca răstignirea profesorului Ticu Simion. Să vedem câți pupincuristi pe metrul pătrat se vor strânge pe bulev Ștefan cel Mare ca să îi ia gâtul lui Simion Ticu.E începutul sfârșitului pentru PSD Iași !

  • Să vedem câți membri ai acestui birou politic “ ales “ la mișto și ilegal prin liste sfidătoare băgate sub nasul lui Ciolacu ( fara a respecta statutul ) vor îndrăzni să ridice laba murdară pentru excluderea celui mai curat și performant primar. Mâine vom publica detalii despre jegurile care au avut tupeul să ceară și să voteze demisia lui Simion.

  • Sau , in traducere pt ceilalți cititori, mai bine curva lui Putin.

  • Cameleonul Ponta vs Andreea Esca

    Andreea Esca: În contextul vizitei la Belgrad – ce mai face dnul Sebastian Ghiță?

    Victor Ponta: Nu știu, dar îl sun la ieșire și îl întreb din partea dumneavoastră.

    Andreea Esca: A, deci vorbiți?

    Victor Ponta: Vorbesc destul de puțin, pentru că am multe alte lucruri mai importante de făcut.

    Andreea Esca: Dar ați făcut consultanță pentru prieteni sau cunoscuți ai domniei sale?

    Victor Ponta: Nu. Invers, poate. Printre cunoștințele mele de șefi de stat și de guvern, care mi-au rămas și prieteni, din perioada când eram prim-minsitru- unii dintre ei mai sunt la putere, alții au plecat- dar în acești 10 ani în care nu am fost atât de activ în politică am învățat de la alții. Și, cel mai important, 4 ani am lucrat cu totul și cu totul în zona privată, o experiență pe care cred că orice om politic ar trebui s-o aibă. Am lucrat numai cu firme care nu au legături cu statul român.

  • Pentru Ponta, însă, lupta cu Simion sau cea cu Nicușor Dan și Crin Antonescu nu sunt decisive. Pentru că, în realitate, Ponta joacă la două capete.

    Dacă intră în turul 2, e un miracol. Dacă nu intră, însă ia un scor bun, e tot câștigător, pentru că va fi cel mai bine plasat dintre candidații PSD.

    Asta s-a întâmplat pentru că Ponta e singurul candidat pesedist, în urma deciziei lui Marcel Ciolacu, așa cum a observat jurnalistul Cristian Pantazi în G4Media.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
12 aprilie 2025
12 aprilie 2025