Privind intr-o retrospectivă a războiului din Ucraina aducem in prim plan faptul că sunt numeroase probleme în țara vecină. Sunt numeroase acuzații inițiale care ulterior au fost demontate. Cea mai cunoscută acuzație și ulterior demontată a fost cea de viol. Soldații ruși erau acuzați că ar fi violat cetățeni ucrainieni. La un moment dat, Avocatul Poporului din Ucraina a recunoscut că acuzațiile au fost false și că a mințit pentru a primi mai multe arme.
O altă problemă a fost și este cea a finanțării Ucrainei. Uniunea Europeană trimite miliarde de euro, iar o parte dintre acești bani au fost sifonați de către cămăria de partid și nu numai.
Șefa Fiscului din Kiev a fost acuzată de fraudă de milioane de dolari, după ce anchetatorii i-au percheziționat una dintre cele patru case, scrie The Guardian. În timpul perchezițiilor, anchetatorii au găsit 158.000 de dolari, 530.000 de hrivna ucrainene, 2.200 de euro în numerar, bijuterii scumpe, haine cu semnături ale unor designeri celebri, ceasuri de aur. Anchetatorii au susținut că stilul de viață al femeii nu se potrivea cu venitul declarat de ea în calitate de șef al biroului fiscal al capitalei ucrainene.
Femeia, al cărei nume nu a fost făcut public, are trei apartamente în oraș cu o valoare totală de 1 milion de dolari, o casă lângă Kiev în valoare de aproximativ 200.000 de dolari și două mașini cu valoare totală de aproximativ 150.000 de dolari. De asemenea, s-a constatat că șoferul ei avea o mașină de 100.000 de dolari înmatriculată pe numele său, deși „venitul bărbatului în ultimii ani nu a fost mai mare de 8.000 de dolari”, au susținut anchetatorii ucraineni. Totodată, ei susțin că femeia și-a folosit influența dată de funcție pentru a reduce taxele fiscale ale unor persoane fizice și companii.
Avocatul Poporului, Liudmila Denisova, a recunoscut că a mințit în momentul în care a acuzat armata rusă că violează copii. Astfel, juristul a fost demis de Parlamentul de la Kiev.
Cotidianul Ukrainska Pravda („Adevărul ucrainean”, îi vom spune „AU”) a publicat la acea dată un material spectaculos despre culisele demiterii fostei Avocate a Poporului. Sub deviza „minciunile nu ne vor ajuta să câștigăm războiul”, ziarul face dezvăluiri cutremurătoare despre cum s-au inventat povești terifiante pentru a impresiona opinia publică mondială.
Incet dar sigur, ADEVARUL iese la lumina !
Toate comentariile celor care au spus si aceste lucruri despre Ucraina Nazista Satanista si Poponarul Drogat shobolan paduchios Zelensky, precum si despre satanistii UE, SUA si NATO le-ati cemzurat lasandu-i pe Platitii Paduchiosi retardati sa ne injure na nivelul lor de unic neuron obosit.
Acesta este inceputul sfarsitului pentru shobolanii paduchiosi, reptilele imputzite, satansitii UE, SUA si NATO, precum si sfarsitul sistemului politic shobolanesc asistat de retardatii din
mass-media, sistemul de CRIME OMS si toata zoaia spurcaciunilor de pe aceasta planeta.
Chiar ZOIARELE si TEMBELIZIUNILE incep sa spuna adevarul fara sa vrea, doar pentru a face audienta, adevar care le va aduce streangul bine-meritat !
Dumnezeu nu doarme ! Veti constientiza acest lucru in curand !
Dumnezeu nu doarme ,dar nici tu nu dormi de mult timp …