Prima pagină » Actualitate » Poșta Română a fost jefuită de un angajat. Bărbatul a furat un sac de bani
Poșta Română a fost jefuită de un angajat. Bărbatul a furat un sac de bani

Poșta Română a fost jefuită de un angajat. Bărbatul a furat un sac de bani

01 nov. 2022, 21:41, 1 ,
în Actualitate

În această dimineață, 1 Noiembrie, Poșta Română a fost jefuită de un angajat. Bărbatul ar fi furat un sac cu bani care se afla în mașina instituției. Suma pe care bărbatul ar fi jefuit-o este de 278.000 de Lei, aproximativ 60.000 de Euro.

Oamenii legii ai fost alertați în această dimineață, 1 Noiembrie, după ce s-a constatat că sacul cu bani, în valoare de 278.000 de Lei, aproximativ 60.000 de euro, a fost furat din mașina Poștei Române.

Un angajat al Poștei Române a jefuit mașina instituției care transporta aproximativ 60.000 de Euro

Cel care a alertat polițiștii a fost un reprezentat al Poștei Române, care a explicat că sacul cu bani a fost furat din mașină în timp ce se afla pe o stradă din Chiajna. Persoana suspectă că ar fi furat sacul este un angajat al Poștei Române, care îl însoțea pe reprezentant.

Reprezentantul a mărturisit polițiștilor că sacul cu bani se afla în mașina cu care îl transportă în mod obișnuit, astfel, cel bănuit ar fi chiar persoana care îl însoțea la livrarea banilor, un alt angajat al instituției.După apelul la numărul unic de urgență 112, în jurul orei 11:00, oamenii legii s-au deplasat la fața locului pentru a face cercetările necesare.

La scurt timp, au identificat un bărbat, în jurul vârstei de 30 de ani, principalul suspect al jafului.

Poliția a început cercetările

La fața locului s-au deplasat polițiștii din Chitila, care au început cercetările pentru a stabili cine a comis jaful în valoare de aproximativ 60.000 de Euro. De asemenea, oamenii legii au deschis un dosar de urmărire penală, în care se vor realiza cercetările necesare pentru săvârșirea infracțiunii de furt.Poliția Română a transmis un comunicat prin care oferă toate detaliile în ceea ce privește jaful.

„La data de 1 noiembrie a.c., în jurul orei 11:47, un reprezentant al Poștei Române a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ilfov cu privire la faptul că, la aceeași dată, în jurul orei 11:40, un angajat (șofer transport valori) la aceeași instituție, l-a sesizat cu privire la faptul că în timp ce se afla oprit pe strada Eroului din Chiajna, din interiorul autoutilitarei care transporta valori monetare, a dispărut un sac, ce aparține Poștei Române, în care se afla suma de 278000, și care ar fi fost sustras de însoțitorul acestuia, angajat la aceeași instituție. La fața locului s-au deplasat cu operativitate polițiștii din Chitila pentru efectuarea activităților specifice, în cauză fiind identificat delegatul, respectiv un bărbat în vârstă de 30 de ani, bănuit de comiterea faptei sesizate. La acest moment polițiștii din Chitila efectuează activități pentru depistarea persoanei, în cauză fiind deschis dosar de urmărire penală în care se efectuează cercetări, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt”, informează comunicatul transmis de Poliția Română.

Bugetul.ro
Spaima care vine dinspre UE! Guvernul României ar putea primi ordin să mărească toate salariile actuale din sistemul bugetar în perioada următoare
redactia.ro
Gestul neașteptat făcut de Gigi Becali în miez de noapte pentru George Simion.
Bugetul.ro
Moștenitorul lui Cristian Popescu Piedone nu se joacă. Primarul sectorului 5 vrea să-l facă uitat pe tatăl său și demarează un proiect care i-ar putea aduce și alte mandate
a1.ro
Gestul făcut de George Simion, imediat după ce a pierdut alegerile. Cum a fost surprins pe Aeroportul Otopeni în această dimineață
Playtech.ro
Singura gară din România în care nu a ajuns niciodată un tren. A fost construită la sfârșitul comunismului și abandonată imediat după Revoluție
observatornews.ro
Factorul decisiv care i-a făcut pe români să-l voteze pe Nicuşor Dan. Momentele cheie din noaptea victoriei
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Cât va câștiga Nicușor Dan ca președinte al României
realitatea.net
Colesterolul redus într-o săptămână. Cinci pași recomandați de nutriționiști
SportpeSurse
Vizită surpriză pentru George Simion în toiul nopții. A dat cu el de pământ!
Playtech.ro
Pensionarii pot avea coasiguraţi? Ce spune legea în 2025
Dailybusiness.ro
Românii, „salahorii” Europei: Muncim cel mai mult, dar trăim cel mai puțin!
RomaniaTV
Anunţul BNR după rezultatele alegerilor prezidenţiale. Veste fabuloasă pentru români
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
EXIT POLL alegeri prezidenţiale 2025, turul 2! E TSUNAMI de la prima oră! Surprize mari după primele cifre!
redactia.ro
Cum a apărut Ilinca Simion la secția de vot din Mogoșoaia? Ce rochie a ales să poarte
ego.ro
Oana Roman, momente dramatice, EXCLUSIV: ”O relație abuzivă și toxică...”
Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`