Prima pagină » Local » Nebunie în Copou! Stadionul „Emil Alexandrescu” este plin pentru partida Poli Iași – Rapid – LIVE TEXT

23 aug. 2024, 21:30, 5 ,
în Local

În etapa a 7-a a Superligii Poli Iași are parte de un nou duel tare. De data aceasta contra celor de la Rapid București. Giuleștenii au venit la Iași cu speranțe mari, mai ales ca l-au numit recent pe Marius Șumudică antrenor.

Totuși, ieșenii sunt pe val dupa ultimele meciuri, iar suporterii se așteaptă la o nou victorie.

Minutul 78 – Goooool Poli Iași!!! Teixeria reduce din diferentă. Scorul este 1-2

Minutul 53 – Gol Rapid! Giuleștenii pleacă pe contraatac și înscriu! Scorul este 0-2

Minutul 52 – Ocazie uriașă Poli Iași. Kamberi șutează, iar portarul respinge cu greu

Minutul 46 – Începe a doua repriza. Poli Iași are posesia

Minutul 45+6 –  Final de repriză în Copou. Poli Iași este condusă cu 1-0

Minutul 45 – Rapid înscrie. Scorul este 0-1

Minutul 41 – Vali Gheorghe are o șansă, dar șutează slab de la 16 metri.

Minutul 22 – Ocazie Poli Iași. Gheorghiță șutează puternic, dar portarul respinge în corner.

Minutul 5 – Alin Roman șutează de la 30 de metri, portarul advers prinde mingea fără probleme.