Prima pagină » Cancan ultimă oră » Momente grele pentru Gabriela Cristea. De ce a cerut ajutorul fanilor

Momente grele pentru Gabriela Cristea. De ce a cerut ajutorul fanilor

20 sept. 2020, 13:37,
în Cancan ultimă oră

Gabriela Cristea este o femeie împlinită, dar, ca orice om, are și probleme. Sinceră și deschisă la vorbă cu fanii de pe Instagram, vedeta TV a declarat că se simte ciudat, are probleme cu somnul, semne de anxietate și că, într-un fel sau altul, se pare că totul are legătură cu tot ce ține de apariția noului virus.

Momente grele pentru Gabriela Cristea

Fosta prezentatoare TV, Gabriela Cristea se confruntă cu niște stări ciudate, care ar avea legătură cu depresia, dar nu este vorba propriu zis de o depresie. Vedeta este bine, acasă cu soțul ei și cu fetițele, însă are stări de anxietate și angoasă de care încearcă să scape. Uneori nu poate dormi, și ea crede că aceste stări s-au accentuat în contextul în care viața noastră, a tuturor s-a schimbat la 180 de grade, o dată cu stare de urgență și tot haosul provocat de apariția noului virus.

„Mă gândeam să vorbim astăzi despre un subiect mai delicat așa… pentru că și eu trec printr-o experiență destul de ciudată, nici nu știu cum s-o definesc. Voiam să vorbesc un pic despre stările astea de anxietate, de angoasă pe care le avem. Pentru că, eu, una, mă resimt, mai ales după perioada asta de pandemie. Și e clar că nu o să se întâmple peste noapte să ne treacă toate lucrurile. Și, se pare că perioada de pandemie oricum se prelungește”, a declarat vedeta TV.

Gabriela Cristea le-a cerut părerea/sfatul fanilor și prietenilor ei de pe rețelele de socializare. Ea vrea să știe cum au reușit ei să gestioneze această perioadă grea care ne-a dat viața peste cap. Ea a spus că nici măcar nu mai simte nevoia să iasă din casă. Profită de faptul că are curte, și petrece timp în aer liber în curtea proprie, fără contact cu exteriorul. Vedeta a spus că se simte protejată la ea acasă, în sânul familiei, și că îi este frică să iasă din zona de confort. Soția lui Tavi Clonda a ținut să sublinieze că în această perioadă este bine să vorbim deschis despre problemele pe care le avem, și să ne ajutăm unii pe alții în rezolvarea lor.

„Eu recunosc că mă resimt după această perioadă și, nu știu, am început să am probleme din nou cu somnul, dar nu atât de grave cum le aveam atunci. Nu am atacuri de panică, nu plâng, nu sunt depresivă ș.a.m.d. Doar că nu mă mai regăsesc așa cum mă regăseam înainte, adică nu mai am același chef și energie”, a mai spus Gabriela.

Gabriela Cristea este căsătorită cu Tavi Clonda, împreună cu care are două fetițe. Cei doi formează un cuplu frumos și se pare că au o căsnicie fericită.

Bugetul.ro
Recalculare de urgență pentru 5 milioane de pensionari! Se întâmplă pe 15 iulie la CNPP, este ordin clar de la ministrul Muncii
redactia.ro
Care este motivul, de fapt,  pentru care italienii nu au eliberat trupul neînsuflețit a lui Felix Baumgartner. Familia austriacului se revoltă
Bugetul.ro
Omul lui Klaus Iohannis a devenit noul președinte CCR. Cine este judecătoarea Simina Tănăsescu, succesoarea controversatului Marian Enache
a1.ro
Cui îi rămâne averea lui Felix Baumgartner, după decesul acestuia. Suma uriașă pe care o avea acesta în conturi
Playtech.ro
Înmormântarea lui Felix Baumgartner, amânată. Italienii refuză să elibereze trupul neînsuflețit al parașutistului. Ce investighează
observatornews.ro
Bulgarii ne transmit un mesaj înainte de a adopta EURO: Sperăm să vă alăturaţi acestui club VIP
Playsport.ro
Mai valoroasă decât aurul sau platina, această piatră rară costa de 10.000 de ori mai mult și se găsește doar într-o singură țară
Evz.ro
Revine metoda de înșelăciune cu moștenirea, dar pe instagram. Atenție în ce grupuri vă lăsați atrași
realitatea.net
Creșterile salariale de la începutul anului, anulate de austeritatea lui Bolojan. Câți bani pierd 1,8 milioane de angajați: calcule BNS - VIDEO
SportpeSurse
Romina Gingașu a luat o decizie care i-a frânt inima și a schimbat relația cu Ferrari
Playtech.ro
Piedone a cedat, în fața DNA! Ce s-a întâmplat după audieri, șeful ANPC, de nerecunoscut
Dailybusiness.ro
Ozzy Osbourne a murit la 76 de ani. Legendarul solist a ținut concertul de adio la începutul lunii iulie
RomaniaTV
Cui rămâne averea de 1 miliard de euro a lui Felix Baumgartner. Ce scrie în testament: Mihaela Rădulescu nu a primit nimic
stiriromania.ro
S-a emis RO-Alert: Cod galben și portocaliu de ploi torențiale în jumătate de ţară
RomaniaTV
SCANDAL în showbiz! Alexia Eram și Mario Fresh s-au certat într-un club de fițe din Mamaia. De față erau și iubiții lor. Aris a intervenit între ei!
redactia.ro
Ce șanse are Mihaela Rădulescu să moștenească averea uriașă lui Felix Baumgartner 
ego.ro
Știați că Alin Gălățescu are o fiică? Iată ce relație are cu ea și cu mama ei

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
22 iulie 2025
22 iulie 2025