Prima pagină » Actualitate » Mirela Vaida, despre demisia de la Antena 1: „Trebuia să şi muncesc ca să am cu ce trăi!”

Mirela Vaida, despre demisia de la Antena 1: „Trebuia să şi muncesc ca să am cu ce trăi!”

02 dec. 2024, 08:19,
în Actualitate

Mirela Vaida a vorbit despre demisia de la Antena 1. Prezentatoarea TV a vorbit despre primele sale locuri de muncă și despre felul în care și-a descoperit pasiunea pentru meseria pe care o practică astăzi. Vedeta a menționat că Mirela Vaida îi era rușine să le ceară părinților săi bani, mai ales că aveau o situație materială modestă.

Mirela Vaida, despre demisia de la Antena 1

Mirela Vaida, una dintre cele mai cunoscute și îndrăgite prezentatoare TV, a vorbit despre primele locuri de muncă pe care le-a avut, dar și despre cum și-a descoperit pasiunea pentru meseria pe care o are.

Prezentatoarea TV a mărturisit că a fost nevoită să lucreze în perioada studenției pentru a se putea întreține în București. Astfel, vedeta s-a angajat ca reporter, descoperindu-și pasiunea pentru televiziune. Totodată, Mirela Vaida a spus că îi era rușine să le ceară părinților săi bani, mai ales că aveau o situație materială modestă, iar fratele său încă studia și avea nevoie de sprijinul acestora.

„Trebuia să și muncesc ca să am cu ce trăi în București ca studentă, așa că m-am angajat ca reporter, prezentator în televiziune. Nu știu cum a făcut Dumnezeu ca în cele din urmă să devin prezentator la una dintre cele mai noi televiziuni de folclor. Îmi era rușine să le cer alor mei în fiecare săptămână bani. Îmi era rușine pentru că ei se descurcau cum se descurcau, tata pensionar deja, mama învățătoare și aveau un frate, al meu, pe care trebuiau să îl țină încă în liceu și în facultate”, a spus Mirela Vaida.

A găsit mereu puterea de a merge mai departe

Mirela Vaida a vorbit despre momentele dificile din viața sa, când a simțit că ar vrea să renunțe. Fie din cauza oboselii, fie din cauza provocărilor întâlnite, vedeta a recunoscut că aceste situații au pus-o la încercare. Cu toate acestea, a găsit mereu puterea de a merge mai departe. Prezentatoarea TV a explicat că un factor important care a ajutat-o să depășească momentele grele a fost abilitatea de a se descărca emoțional, evitând să acumuleze frustrări care ar fi putut să o afecteze pe termen lung.

„Dar am avut momente când am vrut să renunț, de multe ori. Din cauza oboselii, din cauza faptului că pierdusem niște sarcini, că trecusem prin niște greutăți și mi se părea că trebuie să aleg. Doar că eu sunt și expansivă. Partea bună, pentru mine, ca să nu mă îmbolnăvesc, este că plesnesc și dau totul afară, deci nu acumulez nimic. Partea rea este pentru ceilalți «Aoleu, iar a apucat-o!». Dar să știi că partea bună, la mine, asta este, că sunt autentică. Adică, ce am, vă zic în față și, în principiu, nu prea aveți de ce să vă feriți, adică de mine să nu vă temeți că eu mâine sunt ca nouă, suntem din nou prieteni”, a declarat Mirela Vaida.

Bugetul.ro
A sărăcit Anca Alexandrescu? Vedeta Realitatea Plus și-a petrecut concediul „pe austeritate” la malul mării
redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
Bugetul.ro
Hârjoneala dintre Anca Alexandrescu și Victor Ponta continuă. Fostul premier al României i-a transmis un mesaj de la distanță vedetei de la Realitatea TV
a1.ro
Cum arăta George Vornicu în ziua nunții cu fosta soție. Cât de mult s-a schimbat concurentul de la Insula Iubirii sezonul 9
Playtech.ro
Dezvăluiri intime din tinereţea lui Ilie Bolojan! Aşa nu ţi-l închipuiai pe premier, ce făcea mereu în liceu spre uimirea colegilor
observatornews.ro
Patru cazuri de infecţie cu virusul West Nile în România, vara aceasta. Unul dintre pacienţi, minor
Playsport.ro
Un meteorit care a lovit o casă s-a descoperit că este mai vechi decât Pământul și...
Evz.ro
Escrocherie de proporții în mediul online. Românii, victimele unei grupări nord-coreene
realitatea.net
Creșterile salariale de la începutul anului, anulate de austeritatea lui Bolojan. Câți bani pierd 1,8 milioane de angajați: calcule BNS - VIDEO
SportpeSurse
O minoră de doar 14 ani i-a luat mințile lui Gigi Becali, care s-a îndrăgostit până peste cap
Playtech.ro
Binecuvântările pe care Venus în Rac le aduce fiecărei zodii, până pe 25 august, Horoscopul norocului până la final de lună
Dailybusiness.ro
Cristian Tudor Popescu decimează clasa politică din România: „România este acum în situația din anii ’80, când tovarășul Ceaușescu a reușit să bage țara într-un colaps economico-financiar”
RomaniaTV
Ozana Barabancea a slăbit 24 de kg în doar 3 luni! Cum a reușit: Îmbrac hainele fiicei mele. Am renunțat la îmbuibarea de care eram dependentă
stiriromania.ro
Cât costă o porție de ceafă cu cartofi prăjiți în Mamaia: prețurile de autoservire ajung la niveluri gourmet
RomaniaTV
Contrast climatic, un anticiclon loveşte România. Elena Mateescu anunţă inversiuni termice
redactia.ro
Revoluție fiscală în România! Guvernul Bolojan majorează cu 30% impozitele auto!
ego.ro
Șoc pentru toată lumea! Ce se întâmplă acum între Irina și Irinel Columbeanu. Toți sunt emoționați

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
13 august 2025
13 august 2025