Prima pagină » Local » Meci „de foc” în Copou! Poli Iași joacă cu Dinamo București – LIVE TEXT: Final de meci, scorul rămâne 2-2

12 aug. 2024, 21:39, 4 ,
în Local

Este nebunie în această seară pe stadionul „Emil Alexandrescu”. Politehnica Iași are o partidă extrem de dificilă împotriva câinilor roșii. Ieșenii sunt în căutare de puncte, fiind pe ultimul loc, în timp ce dinamoviștii sunt pe val și speră la play-off în acest sezon.

Min90+4 Final de meci în Copou. Scorul rămâne 2-2

Min 60′ Tailson șutează peste poartă din 16 metri

Min 57′ Scorul este 2-2 dupa ce Todoroski înscrie în propria poartă

Min 46′ Începe repriza a doua cu Poli în atac

Min 45+6′ final de prima repriză. Poli Iași conduce cu 2-1

Min 45+5 Gooool Poli Iași. Samayoa face 2-1 după un corner

Min 45′ 5 minute de prelungire pentru această repriza

Min 42 Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Catalin Cirjan de la Dinamo i-a pus piedică lui David Atanasovski

Min 41 Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Gheorghita de la Poli Iași i-a pus piedică lui Antonio Bordusanu

Min 30 Dennis Politic este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.

Min 24 Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

Min 20 Raul Opruț comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru

Min 19 Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.

13′ Goooool Poli Iași! Mihai Bordeianu înscrie cu un șut puternic de la 25 de metri. Scorul este 1-1

Min 7′ Kamberi ratează din 6 metri, lovește pe lângă poartă

Min 5′ Ocazie uriașă pentru Poli Iași după un corner. Început de meci electrizant

Min 2′ Selmani execută pentru Dinamo și înscrie. Poli Iași începe meciul cu 1-0 pentru adversari

Min 1′ Penalty pentru Dinamo după doar 28 de secunde. Samayoa greșește în careu și faultează

Min 1′ Începe partida! Dinamo are lovitura de start

Ieșenii sunt așteptați la stadionul „Emil Alexandrescu” pentru a susține echipa Iașului, dar și pentru a se bucura de meci.

Poli Iași și Dinamo joacă în această seară, de la ora 22:00, în etapa 5 din Superliga.

Poli Iași – Dinamo, echipe de start:

Poli Iași (4-1-4-1): Fernandez – Atanaskoski, Todoroski, Samayoa, Claudio Silva – Gouet – Gheorghiță, Bordeianu, A. Roman, Tailson – Kamberi
Rezerve: Niga, Tănasă, R. Ispas, F. Ilie, Guilherme Santos, Stefanovici, V. Gheorghe, L. Mihai, Miskovic, Harrison, G. Teixeira, D. Popa
Absenți: Marchioni, Teixeira (accidentați)
Antrenor Tony da Silva

Dinamo (4-3-3): Golubovic – Sivis, Boateng, Homawoo, Opruț – Bordușanu, Cîrjan, Gnahore – Abdallah, Selmani, Politic
Rezerve: Roșca, Pașcalău, Licsandru, P. Neagu, Bani, Patriche, A. Irimia, Rotund, Amzăr, Florescu, C. Costin
Absenți: –
Antrenor Zeljko Kopic

Arbitru: Sebastian Colțescu. Asistenți Vasile Marinescu (ambii din București), George Duță (Bacău)
Arbitru VAR Iulian Călin (Ștefănești). Asistent VAR Ovidiu Artene (Vaslui)

Prețurile biletelor la meciul de diseară sunt:

30 lei – Peluza A;

50 lei – Tribuna A (A1, A2, A3, A9, A10, A11), Tribuna B;

80 lei – Tribuna 0A și 0B, Tribuna A4 și A8;

150 lei – Tribuna 0;

450 lei – Tribuna 0 Fotolii.

Copiii cu vârsta până la 14 ani (cu ducument justificativ – certificat de naștere sau pașaport) au acces gratuit, însoțiți de un adult, în sectorul Family Zone de la Tribuna A, în limita locurilor disponibile, pe baza unui tichet cu valoare 0, eliberat la casele de bilete, alături de tichetul pentru adult. În celelalte sectoare ale stadionului, copiii vor achita prețul integral al biletului.

La Peluza B, Sectoarele 5 si 6 sunt rezervate pentru suporterii oaspeți. Eliberarea biletelor se va face prin intermediul reprezentanților fanilor echipei vizitatoare.