Prima pagină » Cancan ultimă oră » Iulia Vântur, motivul real pentru care s-a mutat din România: „A trebuit să ajung în India”

Iulia Vântur, motivul real pentru care s-a mutat din România: „A trebuit să ajung în India”

09 sept. 2022, 22:42,
în Cancan ultimă oră

Iulia Vântur a dezvăluit motivul real pentru care s-a mutat din România. Fosta prezentatoare TV a plecat din țara natală în India în urmă cu aproximativ 10 ani. De atunci, viața i s-a schimbat radical. A devenit mai matură, mai înțeleaptă, iar experiențele trăite au învățat-o ce înseamnă cu adevărat pentru ea pacea din inimă. Iată confesiunea vedetei!

Iulia Vântur a mărturisit public care a fost motivul real pentru care s-a mutat din România. Îndrăgita artistă a fost autoarea unei confesiuni emoționante, în podcast-ul lui Mihai Morar de pe YouTube. Acolo, ea a vorbit deschis despre „treptele’ pe care a trebuit să urce pentru a ajunge unde este astăzi.

Iulia Vântur, motivul real pentru care s-a mutat din România

Conform spuselor Iuliei Vântur, în India, vedeta a lăsat deoparte gloria și recunoașterea din țara natală. A fost nevoită chiar să „uite’ cine este, pentru ca, în timp, să cunoască din nou succesul într-o cultură străină, complet diferită, dar de care s-a îndrăgostit.

Tot în emisiunea online, Iulia Vântur a recunoscut că, deși e plecată de mult timp din România, simte în continuare absența familiei și a prietenilor. Însă, e recunoscătoare pentru noua ei viață și mai ales de modul în care a schimbat-o. Și-a dorit enorm să ajungă în India, iar în prezent e o femeie împlinită pe toate planurile.

Potrivit declarațiilor fostei prezentatoare TV, a fost impresionată de valorile găsite în India. Deși la început s-a simțit oarecum singură, a găsit fericirea, după ce a cunoscut și alte feluri de a fi.

„În India, mie asta îmi place și mi se pare frumos. Oamenii sunt mult mai stabili emoțional pentru că au familia lângă ei. Este un lucru minunat atunci când știi că ai familia și prietenii acolo.

Realizez lucrurile astea într-o societate în care astea sunt niște valori. A trebuit să ajung în India ca să observ și mai mult, mai puternic cât de importante sunt apropierile cu cei dragi.

La început am avut momente în care m-am simțit oarecum singură. Nu aveam familia, prietenii acolo. Eu mi-am dorit să ajung acolo, nu m-a forțat nimeni, m-am dus de bunăvoie. M-am luptat puțin cu mine ca să-mi dau seama că nu tot ceea ce credeam eu era adevărat sau bun. Mi-am dorit să cunosc și alte feluri de a fi”, a spus Iulia Vântur, în podcast-ul lui Mihai Morar.

Iulia Vântur: „Eu am înțeles faptul că am nevoie de pace în viața mea”

Totodată, Iulia Vântur a povestit că, odată cu această experiență, a învățat că viața nu este doar despre bucurie și că nu va avea parte doar de lapte și miere. Acest lucru a condus la o o conștientizare profundă. A înțeles că odată cu durerea vine și schimbarea…

„Tot ce este transformator este dureros. Nu ai cum prin zâmbete și veselie să te schimbi. Nu știu de ce noi am învățat că viața este o bucurie. Viața este cu bine și cu rău. Sus și jos. Dacă e linie dreaptă nu este viață.

Eu am înțeles faptul că am nevoie de pace în viața mea. Dacă ai pace nu-ți mai trebuie nimic. Gândul că nimic nu este permanent mi-a adus pace. Este în puterea mea să schimb lucrurile”, a conchis ea.

Bugetul.ro
Spitalul care nu va mai exista. 150 de milioane de euro pierdute din cauza incompetenței locale
redactia.ro
Cine e românul care a câștigat premiul cel mare la Loto 6/49. Omul a plecat acasă cu peste 6 milioane de euro
Bugetul.ro
Adio, Piața Obor din București în forma care a transformat-o într-un loc legendar. Schimbarea pregătită de autorități se va produce cu o oarecare întârziere
a1.ro
Anunțul neașteptat pe care Teodora și Alex Marcu, foștii concurenți Insula Iubirii, l-au făcut în mediul online. Reacția fanilor
Playtech.ro
2.500 de lei de la stat pentru studenţi. Banii vor putea fi folosiţi pentru plata chiriei
observatornews.ro
"Fetele i-au fost trimise special lui Van Damme". Actorul ar fi ştiut că minorele sunt traficate şi exploatate. Cum ar fi fost mascată afacerea
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Cu ce se confruntă un celebru actor din Las Fierbinți. Niciodată nu și-a imaginat așa ceva
SportpeSurse
Frații Pavăl, noii patroni de la Dinamo!
Playtech.ro
Intră banii pe card astăzi, 1 aprilie. Du-te și verifică soldul, sunt sute de lei care te așteaptă pentru a fi cheltuiți în casă
Dailybusiness.ro
Busu, la un pas de moarte. Cine l-a salvat pe prezentatorul de la Pro TV: „Mi-a rupt cinci coaste și îi mulțumesc”
RomaniaTV
Cum a ajuns să arate iubita lui Prigoană, după moartea lui. Toți și-au dat coate când au văzut-o. Cum a apărut îmbrăcată la un eveniment!
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Vestea zilei! A murit! I s-a făcut rău pe scenă, în timpul concertului!
redactia.ro
Câte clase are, de fapt, Piedone. S-a lăsat de școală după ce a avut media  5,33
ego.ro
Vești proaste pentru Gabriela Cristea! Ce s-a aflat după demisia de la Antena Stars EXCLUSIV

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`