Prima pagină » Local » Ieşeanul găsit decedat într-o fântână din Golăiești era fost cadru MAI. Bărbatul s-ar fi sinucis – EXCLUSIV, FOTO, VIDEO, UPDATE

Ieşeanul găsit decedat într-o fântână din Golăiești era fost cadru MAI. Bărbatul s-ar fi sinucis – EXCLUSIV, FOTO, VIDEO, UPDATE

24 aug. 2021, 15:27,
în Local

O intervenţie de urgență a avut loc în sat Golăiești. Un bărbat, în vârstă de aproximativ 50 ani, fost cadru al Ministerului Afacerilor Interne s-ar fi sinucis. Acesta s-a aruncat în fântână. Din nefericire, acesta s-a înecat. Medicii au încercat să-l resusciteze, dar a fost declarat decesul, potrivit prof. dr. Diana Cimpoeșu, șefa UPU SMURD Iași.

Acesta a fost văzut de către o vecină în jurul orelor 11-12 la bar. Ulterior apelul la 112 a fost efectuat de un vecin care i-a văzut hainele atârnate de gardul de lângă fântână.

UPDATE: Bărbatul, Leonard B., fost cadru militar. A fost pensionat pe caz de boală. Vecinii afirmă că în urma unui divorţ s-a mutat la ţară, şi-a construit o casă în curtea tatălui lui, unde mai locuia un frate.

Acesta era cunoscut că fiind un împătimit consumator de alcool. Vecinii spun că s-ar fi aruncat în fântână.

Ieșeanul a fost găsit de un prieten care trecea prin zonă. I-a văzut hainele şi l-a sunat. În momentul în care a observat că nu răspunde, s-a uitat în fântână era căzut. A sunat la numărul unic de urgență 112, au venit pompierii. Trupul neînsuflețit a fost scos și preluat de IML. La fața locului au venit criminaliştii şi poliţia.

Could not play video.
There was a problem trying to load the video.
Error code: html5_video:4
Could not play video.
There was a problem trying to load the video.
Error code: html5_video:4

Ce au transmis autoritățile ieșene

„Apel 112 , persoană găsită căzută în fântână , bărbat, de aproximativ 50 de ani, inconștient, la adâncimea de 5-6 metri. Fântână are diametrul de aproximativ 30-40 de cm și o adâncime aproximativă de 10 m în satul Golăiești, comuna Golăiești, județul Iasi. La locul evenimentului acționează un echipaj de interventie de la Detașamentul 2 de Pompieri Iasi și echipajul de Terapie Intensivă Mobilă cu medic”, potrivit ISUJ Iași.

Bugetul.ro
Zile libere de la Guvern pentru toată România. Angajații și elevii se vor bucura de un nou weekend prelungit în perioada imediat următoare
redactia.ro
Nicușor Dan a promulgat legea cerută de foarte mulți români. Care sunt măsurile legale stabilite
Bugetul.ro
Găselnița Digi RCS RDS pentru abonații din România. Toți cei care au un abonament la compania de telecomunicații se pot bucura de filme și în aplicația Digi TV
a1.ro
Primele imagini de la Insula Iubirii sezonul 9. Premiera, în curând pe Antena 1 și în AntenaPLAY
Playtech.ro
Ce este ligrul, animalul foarte rar care s-a născut în România, la o grădină zoologică. Poate ajunge să cântărească 400 de kilograme
observatornews.ro
Ce taxe vei plăti dacă trimiţi 1.000 de lei prin transfer bancar sau dacă scoţi 2.000 de lei de la bancomat
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Locul unic în lume, unde diavolul a fost păcălit de un cioban, se află în România
realitatea.net
Guvernul dă 10.000 de lei pentru șoferii care au mașini vechi. Care sunt condițiile pentru a lua banii
SportpeSurse
BREAKING NEWS Gino Iorgulescu, grav bolnav. Șeful fotbalului nu mai poate să meargă și riscă un nou infarct!
Playtech.ro
Fructul cu cel mai mare conținut de magneziu. Îl găseşti peste tot şi este o sursă naturală de energie
Dailybusiness.ro
Statul dă 700 de lei în plus pentru pensionari! CÂND ajung banii la aceștia
RomaniaTV
EXCLUSIV Florinela Georgescu anunță inversiune termică în România. Caniculă urmată de rupere de nori
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
MapN sună alarmă despre ordinul de recrutare trimis românilor din Diaspora. Precizări de ULTIMĂ ORĂ – DOCUMENT
redactia.ro
E DOLIU in Romania. Institutul National de Statistica a facut anuntul: "Ne luam ADIO de la Ilie Dumitrescu.."
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`