Prima pagină » Local » George Simion: Partidul Comasat Român (PCR) vrea să înarmeze ANAF. De ce vă temeți?!

George Simion: Partidul Comasat Român (PCR) vrea să înarmeze ANAF. De ce vă temeți?!

29 feb. 2024, 09:24, 4 ,
în Local

Marcel Boloș a anunțat că dorește înarmarea agenților ANAF, pentru a băga frica în „evazioniști”.

Iată ce a scris George Simion pe blogul său:

„O cretinătate mai mare ca asta n-am auzit, de la sistemul e-factura încoace. Ca și cum evazioniștii ar fi niște copii, care vor tremura de frica agenților ANAF supraponderali și cu ochelari, care vor veni înarmați.

Oare evazioniștii făceau evaziune pentru că i-au văzut pe agenții ANAF neînarmați? Nici vorbă. Cei care fac evaziune fiscală beneficiază de protecție la nivel înalt în Finanțe și Servicii.

Astfel că „agenții înarmați” trimiși de Boloș se vor duce tot la antreprenorii care-și fac datoria, care se chinuie cu muntele de taxe și impozite legiferate de partidul unic și, mai nou, cu sistemul e-factura.
De fapt, această propunere a lui Boloș ascunde altceva: teama de popor.

Pentru că nu au soluții reale pentru economie și întreprinzători, pentru că nu sunt în stare să gândească o taxare care să stimuleze economia și colectarea, „preotul” Boloș s-a gândit să pună biciul pe noi, pe oamenii care muncesc. Curat-creștinește domn Marcel!
Plătește sau te-împușc! Pare să fie noua deviză, rușinoasă și mafiotă, a guvernului PSD-PNL. O astfel de deviză este tipică interlopilor, nu unui guvern care-și respectă cetățenii.

Nu cumva, înarmarea birocraților și înmulțirea lor este o încercare disperată de a menține controlul asupra unui popor care s-a săturat de minciunile, falsurile și aroganța unui regim oligarhic și trădător?

Dar oare, acest Guvern mai are sprijinul națiunii? Dacă l-ar avea, așa cum susține perechea Nicu-Marcel, de ce mai e nevoie de teroarea asta instituționalizată?

Românii nu sunt infractori, antreprenorii români muncesc și aduc valoare economiei și merită tratați cu respect, domnilor de la Partidul Comasat Român!

Eu și AUR, vom fi alături de ei, iar ÎMPREUNĂ vă vom trimite la coșul de gunoi al istoriei!„, a scris George Simion pe blogul său.

Bugetul.ro
Dispare lacul din București văzut de milioane de localnici măcar o dată în viață. Totul se transformă într-un spațiu dedicat activităților sportive
redactia.ro
George Simion a plecat din țară în ziua în care Nicușor Dan a fost validat președintele României. Simion a fost surprins într-un loc neobișnuit la discuții
Bugetul.ro
Cel mai analfabet județ din România. Un vlogger din țara noastră a întocmit un clasament al județelor unde gradul de analfabetism este foarte ridicat
a1.ro
Jennifer Lopez, accident vestimentar la un concert caritabil. Decolteul prea adânc a lăsat la vedere tot ce ascundea sub rochie
Playtech.ro
Bancnota românească pe care o cumpără colecționarii cu 2500 de lei. Nu este rară, mulți încă o au acasă
observatornews.ro
Au venit să aprindă lumânări pentru ruda moartă în accident şi au găsit încă un cadavru, la şase ore de la incident. Filmul tragediei din Botoşani
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Ce să faci să nu mai plângi când tai ceapa. Secretul marilor bucătari
realitatea.net
Colesterolul redus într-o săptămână. Cinci pași recomandați de nutriționiști
SportpeSurse
A erupt și spune tot ce știe despre George Simion. Dezvăluiri teribile despre banii publici și planul pe care îl avea cu Georgescu
Playtech.ro
Românii care își distrug buletinele și pașapoartele pe TikTok riscă amendă. Ce spune legea despre acest trend periculos
Dailybusiness.ro
Iunie 2025 aduce odihna binemeritată. Zile libere extinse și drepturi sporite pentru angajați
RomaniaTV
BOMBĂ în showbiz! Despărțire în familia Danei Nălbaru și a lui Dragoș Bucur! Ea deja a plecat de acasă!
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Becali îl DISTRUGE pe Simion: ''A luat-o razna și ia substanțe. Primește ordine din Austria. E un om terminat. La revedere, pentru mine nu mai există''
redactia.ro
Cum l-a numit Mihai Gâdea pe George Simion după ce președintele AUR a jignit femeile din România
ego.ro
Cine este și cum arată singura soră a lui Klaus Iohannis. Acum s-a aflat! FOTO
Comentarii
  • Culai tamplarul

    Ciolacu hihihi….un inpostor aservit cu gasca`maritata de sub centura dictaturii PCR

  • Un motiv pentru a adauga alte sporuri la salariile si asa uriase! Nu ne mai scapa nimeni de mafia asta politica.

  • Romania sub dictatura comunista militara terorista

    Partidul Comunist Roma( PCR) inarmeaza Anaf ca sa platim taxe si impozite cu pistolul la tampla. Altfel de unde bani zeci de milioane de euro pentru muia – anus in excursii exotice si miliarde pentru palatul lui si alte palate ale coruptilor guvernanti,altfel de unde sa fure guvernantii pcr- pnl toti banii bugetului public,altfel de unde bani 13 miliarde pe an pensii speciale , de unde si pentru Ucraina etc. Cel mai bine sclavii contribuabili sa fie impuscati toti de Anaf si gata ! Sa ne impuste pe toti romanii! Asa ne trebuie daca nu – i impuscam noi pe ei ,ei nu stiu de frica poporului roman.

  • Gewernerul si toti ciolacii fanarioti se tem de o rascoala a sclavilor !, ar fi timpul sa le amintim ca POPORUL este stapin !, nu ei

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`