Prima pagină » Actualitate » Gabriela l-a făcut pe Horia Brenciu să izbucnească în lacrimi! Ce l-a emoționat pe marele artist

Gabriela l-a făcut pe Horia Brenciu să izbucnească în lacrimi! Ce l-a emoționat pe marele artist

07 oct. 2024, 09:03,
în Actualitate

Gabriela l-a făcut pe Horia Brenciu să izbucnească în lacrimi pe platourile de filmare de la Vocea României. Vedeta pur și simplu nu s-a putut abține când a auzit vocea femeii.

Gabriela l-a făcut pe Horia Brenciu să izbucnească în lacrimi!

Gabriela Dandeș are 44 de ani și este artist stradal de trei ani jumătate. Sunt oameni care vin de departe să o asculte și stau pe bancă chiar și o oră. Și-a dorit să cânte de când se știe, de la 3-4 ani, dar viața nu a fost așa cum și-a dorit și s-a reapucat de muzică la vârsta de 39 de ani. A renunțat la meserie pentru a deveni artist stradal în Sibiu. În momentul în care s-a apucat de muzică, artista a sacrificat tot, chiar și căsnicia.

Gabriela Dandeș a pășit timidă pe scenă și a interpretat piesa „Vreau să am steaua mea”, din repertoriul Laurei Stoica. A reușit să aducă multă emoție la Vocea României, la mai bine de 18 ani de când artista s-a stins din viață. După doar câteva câteva secunde, Horia Brenciu a izbucnit în lacrimi. Antrenorii s-au bucurat să asculte piesa, însă concurenta nu a reușit să întoarcă niciun scaun.

„Horia a început să plângă la momentul ăsta. A cunoscut-o pe Laura Stoica. Vrem să îți mulțumim că ne-ai adus-o la Vocea României în seara asta. E frumos să ne amintim de ea“, a povestit Gabriela Dandeș.

Irina Rimes a spus că a fost un moment sincer din partea lu iHoria Brenciu.

„Eu nu cred că mai contează de ce nu ne-am întors. Vreau doar să spun un lucru. Momentul tău a fost foarte sincer și am văzut la un moment dat că oamenii s-au ridicat în picioare. Personal, te-am crezut și a fost o lecție sentiment. Ai adus asta la Vocea României și pentru asta îți mulțumim“, a menționat Irina Rimes.

Theo Rose a menționat că a văzut imaginea Laurei Sotica în momentul în care care Gabriela Dandeș a ănceput să cânte.

„Când a început să cânte, am avut în față imaginea Laurei Stoica. Pentru mine a fost clar că dacă mă uit în dreapta, Horia plânge. M-am uitat în dreapta și, ce credeți, chiar plângea“, a zis Theo Rose.

Theo Rose: „Laura trăiește prin piesele ei“

Horia Brenciu a recunoscut că melodiile Laurei Stoica îi răscolesc amintiri.

„Inevitabil, când aud vocea ei, tresar. Brusc, toate amintirile se îngrămădesc în capul meu și în mintea mea“, a zis Horia Brenciu.

Theo Rose a adăugat că Laura Stoica rămane în memoria tuturor prin piesele ei.

„Laura trăiește prin piesele ei și despre asta e, de fapt. E genul de artist care nu va fi niciodată uitat. Românii o iubesc, clar, Probabil că, na, ca în multe alte cazuri, mai mult după ce n-a m-a fost decât atunci când era“, a menționat Theo Rose.

O altă concurentă ce a făcut senzație la Vocea României este Lavinia Jitaru, în vârstă de doar 20 de ani. Aceasta a făcut spectacol în adevăratul sens al cuvântului pe scena de la Vocea României. Theo Rose s-a ridicat de pe scaun și și-a pus mâinile în cap.

Lavinia Jitaru vine din Suceava, este studentă la Conservator, și a visat de mică să ajungă la Vocea României. A început să cânte datorită părințiilor. Tătăl este trompetist, iar mama este solistă, cu toate că cei doi lucrează ca ambulanțieri.

Săptămâna tercută, Smiley a fost surprins de vocea nepoatei lui Adi de la Vâlcea, Roxana Dobrițoiu.

Altfel, Gabriela l-a făcut pe Horia Brenciu să izbucnească în lacrimi pe platourile de filmare de la Vocea României.

Bugetul.ro
Jale la Lidl, Carrefour, Mega Image sau Kaufland din mai 2025. ANPC a impus tuturor supermarketurilor să vândă produse din tutun după ce clienții suspecți vor prezenta CI
redactia.ro
Doliu în muzica din România. A murit un cunoscut trapper
Bugetul.ro
Zile libere de la Guvern pentru toată România. Angajații și elevii se vor bucura de un nou weekend prelungit în perioada imediat următoare
a1.ro
Marele absent de la înmormântarea Teodorei Marcu. Ce persoană importantă nu a putut ajunge și din ce motiv
Playtech.ro
Cum poţi afla dacă ai moştenit acţiuni primite de părinţi sau bunici în Cuponiada din anii ’90. Cum se obţine sumarul de cont
observatornews.ro
Lista taxelor care ar putea intra în vigoare de la 1 iulie. 6 milioane de români, loviţi de noile măsuri
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Geniul fără diplomă care a sfidat destinul. Viața tulburătoare a unui vizionar care a marcat România
realitatea.net
Guvernul dă 10.000 de lei pentru șoferii care au mașini vechi. Care sunt condițiile pentru a lua banii
SportpeSurse
Sărăcia lucie l-a izolat pe marele fotbalist român. Foștii colegi l-au dat uitării și trăiește din mila vecinilor
Playtech.ro
Distanţa legală între vecini. Când nu ai voie să construieşti terasă la casă
Dailybusiness.ro
Statul dă 700 de lei în plus pentru pensionari! CÂND ajung banii la aceștia
RomaniaTV
Imagini SFÂȘIETOARE de la înmormântarea Teodorei Marcu. Părinții și soțul, îngenuncheați de durere. Tot satul își ia adio de la ea! VIDEO
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
Fosta soție a lui Robert Lupu, dezvăluiri șocante. A încercat să o otrăvească: Mă amenința că mă omoară. Îmi povestea cum o va face
redactia.ro
Criminalul Robert Lupu nu a fost luat de la morgă. Familia nu vrea să audă de el. Ar putea fi înmormântat pe banii statului
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`