Prima pagină » Local » Fără mai mulți titulari, Politehnica Iași a fost învinsă pe teren propriu! Politehnica Iași – Astra Giurgiu 2-3 (1-3) – LIVE TEXT

14 feb. 2021, 12:15,
în Local

Politehnica Iași a fost învinsă duminică, pe teren propriu, scor 2-3 (1-3), de Astra Giurgiu, la debutul în Liga I pe banca ieșeană a lu iAndrei Cristea.

LIVE TEXT

• 90′ Sulejman Krpic este penalizat pentru că l-a împins pe Manuel De Iriondo
  • 90′ Mihai Popa cere mingea
  • 90′ Pablo Gaitan trimite o centrare.
  • 90′ Poli Iași are posesia.
  • 90′ Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
  • 90′ Marius Mihalache trimite o centrare.
  • 90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 4
  • 90′ Laurentiu Branescu scoate un gol ca și făcut! Sulejman Krpic era într-o poziție excelentă, dar Laurentiu Branescu l-a blocat!
  • 90′ Yann Boe-Kane de la Astra Giurgiu trimite în careu.
  • 90′ Sebastien Wuethrich de la Astra Giurgiu execută un corner de pe partea stângă.
  • 90′ Dario Canadjija părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Igor Jovanovic.
  • 90′ Marius Mihalache respinge în corner.
  • 90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 90′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 90′ Posesie: Poli Iași 56%, Astra Giurgiu 44%.
  • 89′ Doru Popadiuc de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 88′ Andreias Calcan de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 88′ Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
  • 88′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
  • 87′ Șutul lui Doru Popadiuc e blocat de Mihai Popa, dar acesta nu poate reține.
  • 87′ Pasa lui Doru Popadiuc de la Poli Iași e blocată de un adversar.
  • 87′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 87′ Astra Giurgiu pleacă pe contraatac.
  • 87′ Nikolaos Baxevanos de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 87′ Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
  • 87′ Marius Mihalache trimite o centrare.
  • 87′ Manuel De Iriondo de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 86′ Andreias Calcan de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 86′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 86′ Sulejman Krpic şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 86′ Șansă bună, Sebastien Wuethrich de la Astra Giurgiu taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 86′ Astra Giurgiu are posesia.
  • 85′ Floriano Vanzo de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 85′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 85′ Posesie: Poli Iași 55%, Astra Giurgiu 45%.
  • 84′ După un comportament violent, Andreias Calcan este atenţionat cu un cartonaş.
  • 84′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 84′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 83′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
  • 82′ Poli Iași are posesia.
  • 82′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 81′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 81′ Posesie: Poli Iași 54%, Astra Giurgiu 46%.
  • 80′ Repunere pentru Astra Giurgiu
  • 80′ Şutul lui Pablo Gaitan este blocat.
  • 80′ Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
  • 80′ Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 80′ Valerica Gaman respinge în corner.
  • 79′ Arbitrul îi arată cartonaşul roşu antrenorului echipei gazdă. Acesta va urmări restul meciului din tribună.
  • 78′ Doru Popadiuc este avertizat pentru proteste la adresa arbitrului
  • 78′ Floriano Vanzo încasează un galben
  • 78′ Floriano Vanzo cade, încercând să obţină o lovitură liberă, dar arbitrul nu acordă nimic
  • 78′ Alexandru Zaharia de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
  • 78′ Alexandru Zaharia trece în dribling de adversari
  • 78′ Șansă bună, Manuel De Iriondo de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 77′ David Bruno şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 77′ David Bruno trece în dribling de adversari
  • 77′ Șutul spre poartă al lui Sulejman Krpic de la Astra Giurgiu e blocat.
  • 77′ Albert Stahl trimite o centrare.
  • 76′ Sulejman Krpic de la Astra Giurgiu intervine periculos asupra lui Marius Mihalache
  • 75′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 75′ Posesie: Poli Iași 53%, Astra Giurgiu 47%.
  • 75′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 75′ Stefan Cana părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Alexandru Zaharia.
  • 74′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 74′ Şutul lui Deyver Vega este blocat.
  • 73′ Deyver Vega de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 73′ Șutul lui Andreias Calcan e blocat de Mihai Popa, dar acesta nu poate reține.
  • 73′ Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
  • 73′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
  • 73′ Floriano Vanzo de la Poli Iași pasează, dar coechipierul său nu poate profita.
  • 73′ Șansă bună, Pablo Gaitan de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 73′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 72′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 72′ Astra Giurgiu are posesia.
  • 71′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 71′ Deyver Vega şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 71′ Doru Popadiuc de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
  • 71′ Poli Iași pleacă pe contraatac.
  • 70′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 70′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 70′ Posesie: Poli Iași 52%, Astra Giurgiu 48%.
  • 70′ Mihai Popa e sub presiune, reușește să respingă
  • 69′ Deyver Vega de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 68′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 68′ Mihai Răduț e sub presiune, reușește să respingă
  • 68′ Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 68′ Nikolaos Baxevanos de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 67′ Doru Popadiuc de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
  • 67′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 67′ Meciul se reia
  • 67′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 66′ Yann Boe-Kane de la Astra Giurgiu intervine periculos asupra lui Pablo Gaitan
  • 66′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 66′ Doru Popadiuc de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 66′ Şutul lui Andreias Calcan este blocat.
  • 65′ Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
  • 65′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
  • 65′ Centrarea lui Andreias Calcan de la Poli Iași e deviată.
  • 64′ După un fault tactic, Manuel De Iriondo primește galben
  • 63′ Manuel De Iriondo de la Poli Iași îl trage în jos pe Albert Stahl
  • 63′ Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
  • 63′ Doru Popadiuc trimite o centrare.
  • 63′ Sulejman Krpic este penalizat pentru că l-a împins pe Pablo Gaitan
  • 62′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Hugo Sousa
  • 62′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 62′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 62′ Meciul se reia
  • 62′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 61’Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 61′ Posesie: Poli Iași 50%, Astra Giurgiu 50%.
  • 60′ Silviu Balaure părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Mihai Răduț.
  • 60′ Mattia Montini părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Sulejman Krpic.
  • 60′ Dzenan Zajmovic părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Doru Popadiuc.
  • 60′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Mattia Montini
  • 59′ Mihai Popa cere mingea
  • 59′ Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 59′ Hugo Sousa respinge în corner.
  • 59′ Andreias Calcan trimite în careu din lovitură liberă
  • 58′ Valerica Gaman de la Astra Giurgiu îl trage în jos pe Dzenan Zajmovic
  • 57′ Hugo Sousa de la Astra Giurgiu este surprins în ofsaid
  • 57′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 57′ Laurentiu Branescu cere mingea
  • 57′ Albert Stahl de la Astra Giurgiu preia slab mingea trimisă de un coechipier.
  • 57′ Silviu Balaure trimite o centrare.
  • 57′ Șansă bună, Mattia Montini de la Astra Giurgiu taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 56′ Dzenan Zajmovic de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 56′ Șansă bună, Pablo Gaitan de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 56′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 55′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 55′ Posesie: Poli Iași 49%, Astra Giurgiu 51%.
  • 55′ Astra Giurgiu are posesia.
  • 54′ Floriano Vanzo de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 54′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 53′ Cosmin Frăsinescu încasează un galben
  • 53′ Intervenție necugetată. Cosmin Frăsinescu îl faultează dur pe Sebastien Wuethrich.
  • 53′ Mihai Popa cere mingea
  • 52′ Marius Mihalache trimite o centrare.
  • 52′ Sebastien Wuethrich este penalizat pentru că l-a împins pe Marius Mihalache
  • 52′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Sebastien Wuethrich de la Astra Giurgiu i-a pus piedică lui Manuel De Iriondo
  • 50′ GOOOL! Andreias Calcan marchează din lovitură liberă, cu efect. Minunată execuție!
  • 50′ Posesie: Poli Iași 49%, Astra Giurgiu 51%.
  • 49′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Daniel Graovac de la Astra Giurgiu i-a pus piedică lui Deyver Vega
  • 49′ Pablo Gaitan de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 48′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 48′ David Bruno de la Astra Giurgiu îl trage în jos pe Pablo Gaitan
  • 48′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 47′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 47′ Repunere pentru Astra Giurgiu
  • 47′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași șutează din voleu, dar mingea se duce departe de poartă.
  • 46′ Hugo Sousa îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
  • 46′ Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 46′ Daniel Graovac respinge în corner.
  • 46′ Răzvan Popa părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Cosmin Frăsinescu.
  • 46′ Dylan Flores părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Floriano Vanzo.

PAUZĂ

• 42′ Sebastien Wuethrich marchează pentru Astra.
  • 42′ Dario Canadjija de la Astra Giurgiu trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 42′ Astra Giurgiu are o șansă bună de gol.
  • 42′ Mattia Montini revine pe teren.
  • 42′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 41′ Meciul se reia
  • 41′ Mattia Montini este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
  • 41′ Mattia Montini este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
  • 41′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 40′ Pasa lui Dario Canadjija de la Astra Giurgiu e blocată de un adversar.
  • 40′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 40′ Posesie: Poli Iași 42%, Astra Giurgiu 58%.
  • 40′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 39′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 39′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 38′ Deyver Vega de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 38′ Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
  • 38′ Stefan Cana trimite o centrare.
  • 38′ David Bruno e sub presiune, reușește să respingă
  • 38′ Deyver Vega de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 37′ Daniel Graovac respinge în corner.
  • 37′ Șansă bună, Stefan Cana de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 36′ Dario Canadjija marchează pentru Astra
  • 36′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 35′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 35′ Astra Giurgiu are posesia.
  • 35′ Posesie: Poli Iași 40%, Astra Giurgiu 60%.
  • 34′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 34′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 34′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 33′ Repunere pentru Poli Iași
  • 33′ David Bruno de la Astra Giurgiu șutează din voleu, dar mingea se duce departe de poartă.
  • 33′ Hugo Sousa trimite o centrare.
  • 33′ Răzvan Popa e sub presiune, reușește să respingă
  • 32′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 31′ Hugo Sousa a dat pasa de gol.
  • 31′ Astra Giurgiu înscrie! Reușita îi aparține lui Montini
  • 31′ Hugo Sousa de la Astra Giurgiu trimite în careu.
  • 31′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
  • 31′ Silviu Balaure de la Astra Giurgiu execută un corner de pe partea stângă.
  • 31′ Manuel De Iriondo respinge în corner.
  • 31′ Albert Stahl trimite în careu din lovitură liberă
  • 30′ Nikolaos Baxevanos este penalizat pentru că l-a împins pe Albert Stahl
  • 30′ Posesie: Poli Iași 41%, Astra Giurgiu 59%.
  • 29′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 29′ Manuel De Iriondo este penalizat pentru că l-a împins pe Sebastien Wuethrich
  • 29′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 29′ Pablo Gaitan este penalizat pentru că l-a împins pe Sebastien Wuethrich
  • 28′ Repunere pentru Astra Giurgiu
  • 28′ Dzenan Zajmovic trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
  • 28′ Șansă bună, Deyver Vega de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 28′ Răzvan Popa e sub presiune, reușește să respingă
  • 28′ Sebastien Wuethrich trimite o centrare.
  • 27′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 27′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 27′ Sebastien Wuethrich de la Astra Giurgiu trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 27′ Astra Giurgiu are posesia.
  • 26′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 25′ Mattia Montini este penalizat pentru că l-a împins pe Nikolaos Baxevanos
  • 25′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 25′ Posesie: Poli Iași 44%, Astra Giurgiu 56%.
  • 25′ Nikolaos Baxevanos e sub presiune, reușește să respingă
  • 25′ Sebastien Wuethrich de la Astra Giurgiu execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 24′ Albert Stahl îşi vede un şut deviat
  • 24′ O lovitură de cap a lui Silviu Balaure este blocată de către portar, iar mingea revine în joc
  • 24′ Hugo Sousa trimite o centrare.
  • 24′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Pablo Gaitan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Yann Boe-Kane
  • 24′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 23′ Hugo Sousa îl blochează pe Laurentiu Branescu. Se dă lovitură liberă.
  • 23′ Laurentiu Branescu e sub presiune, reușește să respingă
  • 22′ Sebastien Wuethrich de la Astra Giurgiu execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 22′ Sebastien Wuethrich îşi vede un şut deviat
  • 21′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 20′ Astra Giurgiu are posesia.
  • 20′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 20′ Posesie: Poli Iași 45%, Astra Giurgiu 55%.
  • 19′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Hugo Sousa
  • 19′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 18′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 17′ Astra Giurgiu are posesia.
  • 17′ Poli Iași are posesia.
  • 17′ Dylan Flores de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 16′ Stefan Cana încasează un galben
  • 16′ Intervenție necugetată. Stefan Cana îl faultează dur pe Silviu Balaure.
  • 16′ Mattia Montini de la Astra Giurgiu trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
  • 15′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 15′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 15′ Posesie: Poli Iași 46%, Astra Giurgiu 54%.
  • 14′ Dylan Flores este penalizat pentru că l-a împins pe Silviu Balaure
  • 14′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 13′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Dario Canadjija de la Astra Giurgiu i-a pus piedică lui Andreias Calcan
  • 13′ Pablo Gaitan de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 12′ Albert Stahl de la Astra Giurgiu trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
  • 12′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 12′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 11′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 11′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Manuel De Iriondo de la Poli Iași i-a pus piedică lui Mattia Montini
  • 11′ Repunere pentru Astra Giurgiu
  • 10′ Deyver Vega de la Poli Iași trimite mingea unui coechipier, în spatele apărării adverse.
  • 10′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 9′ Mattia Montini trimite o centrare.
  • 9′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 9′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 8′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 7′ Poli Iași are posesia.
  • 7′ Hugo Sousa de la Astra Giurgiu trimite în careu, dar Laurentiu Branescu rezolvă situația.
  • 7′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 7′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 6′ Mattia Montini încasează un galben
  • 6′ Mattia Montini de la Astra Giurgiu faultează, lovindu-l pe Manuel De Iriondo cu cotul.
  • 5′ Posesie: Poli Iași 34%, Astra Giurgiu 66%.
  • 5′ Repunere pentru Astra Giurgiu
  • 5′ Dylan Flores trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
  • 5′ Dzenan Zajmovic de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
  • 5′ Stefan Cana de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
  • 5′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 5′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Yann Boe-Kane
  • 4′ Răzvan Popa e sub presiune, reușește să respingă
  • 4′ Mattia Montini trimite o centrare.
  • 3′ Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 3′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 2′ GOOOL! Manuel De Iriondo recuperează o minge şi marchează!
  • 2′ Antonio Stan părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Andreias Calcan.
  • 1′ Mihai Popa de la Astra Giurgiu intervine la o fază periculoasă.
  • 1′ Șutul bun de la distanță al lui Dzenan Zajmovic e respins în corner de Mihai Popa.
1′ Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

Știrea inițială

Fără mai mulți titulari, Politehnica Iași este condamnată să câștige, iar Andrei Cristea are parte de un debut infernal pe banca Iașului.

La primul meci în Liga I cu Andrei Cristea pe post de antrenor, Politehnica Iași întâlnește duminică, de la ora 12.15, pe teren propriu, formația Astra Giurgiu.

Pentru această partidă, tehnicianul ieșenilor nu poate conta pe Passaglia, Buşu şi Onea, care sunt suspendaţi. Djuranovic, Axinte şi Fr. Cristea sunt bolnavi, iar prezenţele pe teren ale lui Baxevanos, Frăsinescu şi Platini sunt incerte.

În plus, Andrei Cristea, De Iriondo şi Acosta sunt în urmă cu pregătirea, după ce au avut COVID-19, iar Flores, Vega şi Gaitan nu sunt încă integraţi.

„Trebuie să fim mult mai determinaţi decât la Ploieşti, unde, aşa cum am spus, am jucat cu gândul la disputa cu Astra, încercând diferite poziţionări, sisteme. Trebuie să demonstrăm că nimeni nu este de neînlocuit! Importantă e echipa, nu jucătorul! Trebuie să trecem peste suspendări, peste accidentări, peste COVID cu orice preţ!”, a declarat Andrei Cristea.