Prima pagină » Actualitate » Donald Trump vine la putere în SUA, iar globaliștii cad pe capete! Cancelarul german Scholz a demisionat, Ursula von Der Leyen e bolnavă, iar Trudeau și-a dat demisia

Donald Trump vine la putere în SUA, iar globaliștii cad pe capete! Cancelarul german Scholz a demisionat, Ursula von Der Leyen e bolnavă, iar Trudeau și-a dat demisia

07 ian. 2025, 12:30, 4 ,
Redacția BZI în Actualitate

Vedem o schimbare majoră în politica internațională odată cu aproprierea instalării lui Donald Trump la Casa Albă care se va produce pe 20 ianuarie. Pare că globaliștii cad pe capete, semn că suveraniștii vor începe să acceadă la putere.

Totul a început după ce Donald Trump a câștigat alegerile din SUA dând o lovitură năucitoare pentru globaliști. Rând pe rând, globaliștii și neomarxiștii încep să-și dea demisia sau să fie demiși. Când o minoritate vrea să impună ceva majorității, mai devreme sau mai târziu are parte de reacții negative din partea alegătorilor.

Donald Trump vine la putere în SUA, iar globaliștii cad pe capete

Cancelarul german Olaf Scholz a fost primul cap globalist care a căzut, acesta fiind demis de Parlament și Germania se confruntă cu alegeri anticipate. Preşedintele Emmanuel Macron, neomarxist și globalist se confruntă și el cu mari probleme în Franța și pentru prima oară de când a venit la putere a luat în considerare posibilitatea ca Ucraina să facă pace în schimbul unor teritorii.

Ursula von Der Leyen se confruntă cu acuzații extrem de grave, de ordin penal și aceasta s-a declarat grav bolnavă, invocând boala pentru a nu fi prezentă la procesul care privește achiziția de vaccinuri Pfizer. Semnalul este unul puternic și sugerează că președinta Comisiei Europene pierde susținerea.

Cel mai recent caz este al premierului Canadei, Justin Trudeau, care a demisionat după 9 ani în care a condus Canada la un pas de un dezastru. În mandatul lui au fost legalizate drogurile precum heroina (cazul provinciei British Columbia), iar măsurile economie a îndreptat Canada spre un colaps.

Așadar, vedem o schimbare majoră de optică în contextul în care mișcările suveraniste și patriotice capătă mai multă putere pe întreg Globul.

Ce se întâmplă în România

România nu este ocolită de acest curent suveranist. Sunt milioane de români care s-au săturat de trădătorii de neam și patrie, de cei din PSD-PNL-UDMR-USR care s-au perindat timp de 35 de ani la putere și care au jefuit această țară. Românii, încurajați de victoria spectaculoasă a lui Donald Trump au votat masiv cu candidații suveraniști precum Călin Georgescu sau George Simion. Din păcate, statul paralel încă funcționează în această țară și în urma unei, considerate de mulți, lovituri de stat, alegerile prezidențiale au fost anulate. Totuși, lupta legală este la început, iar statul paralel încă își arată ”colții”, dar nu pentru mult timp.

Globaliștii trebuie să înțeleagă că era în care minoritățile dictau majorității este apusă și că în aceste momente românii, și națiunile lumii au început să se trezească și să sancționeze democratic acest lucru. Timp de ani de zile globaliștii și-au impus agenda nocivă, au interferat în tradițiile și cultura oamenilor, iar acest lucru a stârnit o ură colectivă. Lupta ideologică dată de neomarxiști, impunerea propagandei LGBTQ+ chiar în școli și grădinițe nu rămâne nesancționată!

Cei menționați mai sus au avut o fărâmă de onoare și și-au dat demisia. În România, covrigarul Marcel Ciolacu și dulapul Klaus Iohannis nu au nicio urmă de onoare și așteaptă să fie izgoniți de popor. Cei din urmă ocupă ilegal funcția de premier și președinte al României, dar nu pentru mult timp pentru că justiția va face lumină! Așadar, începând cu data de 20 ianuarie când Donald Trump va veni la Casa Albă vom vedea schimbări radicale și în România, iar trădătorii PSD-PNL-UDMR vor pleca de urgență din viața publică a societății. Românii patrioți trebuie să înțeleagă că acum este momentul de a lupta cu toate armele democratice, legale, constituționale, împotriva acestei ciume care a vândut poporul nostru.

Bugetul.ro
Recalculare de urgență pentru 5 milioane de pensionari! Se întâmplă pe 15 iulie la CNPP, este ordin clar de la ministrul Muncii
redactia.ro
Imagini de coșmar! Un tânăr grav rănit la Beach Please după ce a fost împins în public chiar de artistul lui preferat
Bugetul.ro
Omul lui Klaus Iohannis a devenit noul președinte CCR. Cine este judecătoarea Simina Tănăsescu, succesoarea controversatului Marian Enache
a1.ro
În ce stare se află tânărul de 15 ani care a sărit de pe scena „Beach, Please”, la îndemnul unui rapper! Mesajul lui Selly
Playtech.ro
Anunţ de ultimă oră despre Ion Iliescu! Medicii au recunoscut, situaţia nu este cum se aşteptau
observatornews.ro
Un furnizor a pierdut 42.000 de clienţi, înainte de expirarea plafonării. 75.000 s-au dus la Hidroelectrica
Playsport.ro
Zăcământul uitat care transforma România într-o superputere. Poate salva Europa de criza...
Evz.ro
BNR: Datoria externă a României a crescut în primele luni ale anului
realitatea.net
Ce temperatură trebuie să setezi la frigider când afară e caniculă. Trucul prin care să scazi factura la curent
SportpeSurse
Simona Halep a încălcat regulile familiei și a trecut un prag interzis în cultura machedonilor
Playtech.ro
Diferența dintre un medic primar și un medic specialist. Cu ce se ocupă fiecare, la cine să te programezi în funcție de probleme
Dailybusiness.ro
Guvernul anunță vouchere pentru plata facturii la electricitate pentru românii cu venituri mici. 4,5 milioane de persoane vizate
RomaniaTV
BOMBA BOMBELOR în showbiz! David Măruță se iubește cu fiica lui Nicolai Tand. Fiul Andrei, sărut pătimaș cu Ilona Tand, la mare / VIDEO
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
Anamaria Prodan, anunţ de ultimă oră despre căsătoria cu Ronald Gavril. Party pe lux și opulență cu 50 de invitaţi, mese bogate, proţap şi lăutari / VIDEO
redactia.ro
Ilie Bolojan a fost întrebat dacă renunță la o parte din salariu! Ce a răspuns
ego.ro
Știați că Alin Gălățescu are o fiică? Iată ce relație are cu ea și cu mama ei
Comentarii
  • GLOBOLOGULVESEL

    O CE VESTI MINUNNATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • GLOBOLOGULVESEL

    PLANG MIOARELE CA SA SKIMBAT BACIUL!!!!!!!!!!!!
    HHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAAAA!!!!

  • Jos la groapa de gunoi
    Merg tarandu-se amandoi
    Ursula si mos Bideu
    In catare de veceu

    Caci de-atata marsavie
    Ei s-au cufurit in vrie
    Ni-i dorim acum legati
    De Istorie ingropati

  • 🇷🇴 Viva Romania - Viva TRUMP 🇺🇸

    Viva Romania 🇷🇴 | Viva TRUMP 🇺🇸 – Daca ne scapa de Iohannis si CCR eu ma declar multumit! 💪 Toti trebuie schimbati de urgenta!!!
    Aia de la CCR sa plece langa Ursula, sa ii tina de urat pe la spital. Curatenie totala in Romania si in toata Europa in general! Jos cu sorositii si globalistii!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
15 iulie 2025
15 iulie 2025
Articole similare