Prima pagină » Actualitate » Designerul român Stephan Pelger a murit. Polițiștii și legiștii se află la casa lui din București – UPDATE

Designerul român Stephan Pelger a murit. Polițiștii și legiștii se află la casa lui din București – UPDATE

08 iun. 2023, 14:53, 1 ,
în Actualitate

Designerul român Stephan Pelger, în vârstă de 43 de ani, a fost găsit mort joi, 8 iunie, în atelierul său din Sectorul 2 din Bucureşti. În aceste momente, polițiștii și legiștii se află la casa lui din București pentru efectuarea cercetărilor.

UPDATE: Potrivit primelor informații din anchetă, Stephan Pelger a fost găsit în curte de un vecin, spânzurat. Se urcase pe un scaun. Se pare că nu sunt suspiciuni de omor, iar designerul nu a lasat bilet.

Creator de modă român găsit mort în casă

Într-un interviu publicat la începutul acestui an,Stephan Pelger a povestit că că de aproape cinci ani nu mai putea dormi nopțile și avea adesea și stări de depresie. Problemele ar fi început după ce Stephan Pelger a fost jefuit la Cannes. Totul s-a petrecut în 2018, iar la momentul respectiv creatorul vestimentar a povestit pe rețelele de socializare ce i s-a întâmplat.

Tot la începutul acestui an, într-o emisiune TV, creatorul de modă a explicat că a ieșit de la clinica de dezintoxicare în care s-a internat de bunăvoie. Suferea de insomnie cronică și lua 40 de pastile într-o singură zi.

Stephan Pelger a fost internat la psihiatrie pe când avea 10 ani, iar de-a lungul anilor a trecut prin mai multe centre de tratament.

„Sufăr de depresie de la 10 ani. Prima dată am fost într-un centru de psihiatrie la 10 ani, la noi în România. Apoi la 21 de ani La Viena, apoi la 34 de ani la München și acum, aici, lângă București. Depresia e o boală despre care noi nu vorbim. (…) Nimic nu și-a făcut efectul, medicina era foarte învechită. Remedierea ține toată viața, dar am pierdut controlul”, povestea Stephan Pelger într-un alt interviu.

Stephan Pelger a fost unul dintre cei mai cunoscuți creatori de modă din România. A îmbrăcat cele mai cunoscute vedete, actrițe și prezentatoare de televiziune din România. La vârsta de doar un an, el a fost înfiat.

Pasiunea pentru modă o are încă din copilărie, el a urmat Școala Populară de Artă, iar apoi a mers Institutul de Modă de la Viena.

Bugetul.ro
Jale la Lidl, Carrefour, Mega Image sau Kaufland din mai 2025. ANPC a impus tuturor supermarketurilor să vândă produse din tutun după ce clienții suspecți vor prezenta CI
redactia.ro
Doliu în muzica din România. A murit un cunoscut trapper
Bugetul.ro
Zile libere de la Guvern pentru toată România. Angajații și elevii se vor bucura de un nou weekend prelungit în perioada imediat următoare
a1.ro
Răspunsul savuros al lui Nicuşor Dan, întrebat dacă mai poate face o analogie cu pizza pentru bugetul țării. Cum a reacționat
Playtech.ro
Plantele pe care nu trebuie să le cultivi niciodată lângă cartofi. Îți pot distruge întreaga recoltă
observatornews.ro
Un comentariu lăsat de Kylie Jenner pe TikTok a aruncat social media în aer: "445 cc, sper că ajută"
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
La pensiune, cu hârtia igienică de acasă. Condiții sub orice critică în turismul românesc
realitatea.net
Guvernul dă 10.000 de lei pentru șoferii care au mașini vechi. Care sunt condițiile pentru a lua banii
SportpeSurse
Sărăcia lucie l-a izolat pe marele fotbalist român. Foștii colegi l-au dat uitării și trăiește din mila vecinilor
Playtech.ro
Peștera de sare interzisă din România: a doua ca mărime din lume, dar nimeni nu are voie să intre. De ce 6S din Mânzălești rămâne închisă publicului
Dailybusiness.ro
Statul dă 700 de lei în plus pentru pensionari! CÂND ajung banii la aceștia
RomaniaTV
Fosta soție a lui Robert Lupu, dezvăluiri șocante. A încercat să o otrăvească: Mă amenința că mă omoară. Îmi povestea cum o va face
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
Anunțul MOMENTULUI, în România! Nicușor Dan, totul despre introducerea stagiului militar obligatoriu
redactia.ro
Criminalul Robert Lupu nu a fost luat de la morgă. Familia nu vrea să audă de el. Ar putea fi înmormântat pe banii statului
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!
Comentarii
  • Se restrang randurile elgibitistilor

    Nu mai are cine te oripila pe la prezentarile de moda. Moda ar trebui sa iti produca placere cand o vezi, in schimb dumnealui aproape travestit in femeie, oripila mai mult decat oricine pe acolo, era practic cel mai prost imbracat si aranjat din toata zona.
    S-au mai dus si cativa „transgenderi” din Iasi, Dumnezeu vegheaza…
    Daca esti homosexual asta nu inseamna ca trebuie sa te si dai in spectacol cu asta si sa oripilezi pe toata lumea. Si Razvan Ciobanu era homosexual dar nu tinea sa se comporte in asa fel incat sa oripileze lumea cu asta.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
05 iunie 2025
05 iunie 2025