Prima pagină » Radio » Actualitate » Cum arată acum Adelina Chivu și cele două fiice. Fosta prezentatoare e total schimbată

Cum arată acum Adelina Chivu și cele două fiice. Fosta prezentatoare e total schimbată

18 oct. 2023, 12:02,
în Radio

Adelina Chivu i-a dăruit două fiice fostului căpitan al naționalei de fotbal a României iar acum are o viață de vis în Italia. Fosta prezentatoare a știrilor sportive a renunțat la cariera ei în urmă cu 15 ani și l-a urmat pe Cristi Chivu în străinătate. În prezent, Adelina Chivu s-a schimbat foarte mult față de cum o știam.

În urmă cu 15 ani, Adelina Chivu a renunțat la postul de prezentatoare de știri sportive, de la Antena 3, pentru a-și urma alesul inimii în străinătate. Între timp, viața frumoasei vedete din Piatra Neamț a devenit din ce în ce mai roz. Azi, Adelina poate spune că a făcut cea mai bună alegere din viața ei, deoarece este nespus de fericită alături de familia ei frumoasă! În plus, fetele Adelinei și ale lui Cristi Chivu au devenit adevărate domnișoare.

Cum arată acum Adelina Chivu și cele două fiice

Italia a devenit țara de adopție a Adelinei Chivu (41 de ani) încă din 2007, an în care s-a logodit cu fostul căpital al echipei naționale de fotbal, Cristian Chivu (42 de ani). Pe 6 iulie 2008, cei doi  s-au căsătorit, iar pe 12 februarie 2009 s-a născut Natalia, prima lor fată (14 ani și 8 luni). Cea de-a doua fiică a cuplului, Anastasia s-a născut pe 4 noiembrie 2010, astfel că în curând va împlini 13 ani.

Cele mai recente poze publicate de Adelina pe InstaStory sunt o confirmare că în Italia „la dolce vita” se trăiește din plin. Adelina, Cristi și cele două fiice călătoresc des și se bucură de locurile superbe din țara de adopție. Într-una dintre poze, Adelina o plimbă pe faleză pe cățelușa Lia, iar în altă imagine apare Cristi, flancat de cele două fiice, care aproape l-au depășit în înălțime. Adelina are părul foarte lung, mai închis la culoare, se îmbracă sport de cele mai multe ori și a rămas la fel de naturală ca întotdeauna. Cât despre cele două fiice ale cuplului, Natalia și Anastasia au moștenit frumusețea și grația mamei.

Cum s-au cunoscut Adelina și Cristi Chivu

La începutul acestui an, fosta prezentatoare a știrilor sportive a fost invitată în emisiunea „La Măruță”, unde a povestit despre începutul relației cu soțul ei, Cristi Chivu.

Cei doi s-au cunoscut în anul 2007, pe timpul verii. Au participat amândoi la un concert al trupei Holograf, acolo unde au făcut cunoștință, datorită unui prieten comun. Ea era o frumoasă prezentatoare de știri sportive, iar el era chiar căpitanul echipei naționale de fotbal a României.

„Au trecut foarte repede și foarte ușor acești ani. Ne mai certăm, dar nimic grav. Nu ni s-au dat șanse la început, nici eu nu ne dădeam șanse, dacă e să fiu corectă. Pur și simplu ne-am lipit foarte repede, asta m-a speriat și mai tare. După asta a venit sarcina cu Natalia. Ai grijă ce-ți dorești a fost. Adică îmi doream, dar… Eu nu văzusem copil nou-născut până atunci. Noroc că a fost foarte bună Natalia cât a fost bebeluș. Nu același lucru pot să spun și despre Anastasia, că de aia am doar 2 copii și nu m-am întins un pic cu numărul”, a povestit Adelina Chivu.

Bugetul.ro
Belea mare pentru Antena 3 CNN și România TV. Cele două televiziuni de știri concurente au primit vestea din partea membrilor Consiliului Național al Audiovizualului
redactia.ro
Cui i-a trimis Andrei Perneș ultimul mesaj înainte să moară. Ce a scris fostul concurent de la "Mireasa" în el. Detalii cutremurătoare
Bugetul.ro
Fabrica românească vândută pe nimic unui milionar israelian. Cumpărătorul a murit, iar acum afacerea a ajuns pe mâinile moștenitoarelor omului de afaceri
a1.ro
Imagini sfâșietoare de la înmormântarea lui Andrei Perneș.Cine sunt foștii concurenți de la Mireasa care îl conduc pe ultimul drum
Playtech.ro
Locul în care plouă cu diamante. Fenomenul extraordinar a uimit chiar şi oamenii de ştiinţă
observatornews.ro
Valul de ger care a transformat România în polul frigului din Europa. Temperaturile scad şi mai mult
Playsport.ro
INCREDIBIL! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Greșelile banale care îți fac praf friptura de porc
SportpeSurse
Sandra, femeia care l-a părăsit și l-a sărăcit pe Miodrag Belodedici avea o pasiune pentru fotbaliști. Se iubise pasional cu unul dintre prietenii fostului libero al Stelei
Playtech.ro
Ce faci dacă găseşti bani rămași în fanta bancomatului. Unii profită din plin de...
Dailybusiness.ro
Guvernul a salvat firmele mari de la taxe suplimentare. Cum au beneficiat aceste companii de „iertarea” statului
RomaniaTV
Irina Loghin, petrecere pe lux și opulență, la 86 de ani. Cum a venit îmbrăcată. Invitații au crezut că nu văd bine
stiriromania.ro
Cum arată Eliza Iliescu acum, la 19 ani. Din ce bani trăiesc lunar Adriana Iliescu și fiica ei
RomaniaTV
Ce meserie are fiica cea mare a lui Ilie Bolojan. Lucia-Maria seamănă leit cu fosta soție a președintelui interimar
redactia.ro
Care ar fi, de fapt, cauza morții lui Andrei Perneș. De ce a pierdut controlul volanului fostul concurent de la "Mireasa""
ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`