Prima pagină » Sport » Cristiano Ronaldo, testat din nou pozitiv la COVID-19

Cristiano Ronaldo, testat din nou pozitiv la COVID-19

28 oct. 2020, 14:16,
Cristian ZAVASTIN în Sport

Cristiano Ronaldo, jucătorul echipei Juventus Torino, a fost testat din nou pozitiv la COVID-19, potrivit canalul portughez TVI. Era aşteptat un ultim rezultat, cel al testului impus de UEFA, care în caz de confirmare pozitivă ar duce la forfait-ul atacantului.

Cristiano Ronaldo are deja două săptămâni de când se află în izolare, acesta fiind testat pozitiv pentru prima dată pe 13 octombrie.

Potrivit Tuttosport, citat de 101greatgoals, atacantul lui Juventus nu mai suportă să stea departe de fotbal. Cristiano Ronaldo se află într-o formă fizică excelentă şi este extrem de frustrat că trebuie să stea acasă. Conform sursei citate, CR7 le-a transmis apropiaţilor că se simte „ca o bestie închisă într-o cuşcă“.

Cristiano Ronaldo ratează întâlnirea cu Messi

Duelul dintre cei mai buni fotbalişti ai planetei în acest moment, portughezul Cristiano Ronaldo şi argentinianul Lionel Messi, nu va avea loc în această seară, când Juventus o întâlneşte pe FC Barcelona, de la ora 22:00, în Liga Campionilor.

La două săptămâni după ce a fost testat pozitiv pe când se afla la echipa naţională, Cristiano Ronaldo a încheiat carantina minimă de zece zile, dar un test negativ, obţinut înaintea meciului, era indispensabil pentru ca lusitanul să poată părăsi locuinţa sa.

Clubul Juventus nu a comunicat nimic official în legătură cu situaţia lui Cristiano, campioana Italiei oferind informaţii doar dacă există modificări în condiţiile jucătorilor săi.

Testat pozitiv când se afla la echipa națională

Atacantul portughez al echipei Juventus Torino a fost testat pozitiv cu noul coronavirus, în timp ce se află convocat la echipa naţională. Jucătorul se simte bine, este asimptomatic şi a intrat în izolare. El nu va evolua, miercuri, în meciul Portugalia – Suedia, din cadrul Diviziei A a Ligii Naţiunilor.

„Cristiano Ronaldo a părăsit lotul echipei naţionale după un test pozitiv pentru COVID-19, aşa că nu va înfrunta Suedia. Internaţionalul portughez se simte bine, fără simptome şi se află în izolare. În urma acestui caz pozitiv, jucătorii rămaşi au fost supuşi unor noi teste în această marţi dimineaţă, toţi cu un rezultat negativ şi sunt la dispoziţia lui Fernando Santos pentru antrenamentul din această după-amiază”, a precizat atunci federaţia portugheză.

Ronaldinho, diagnosticat și el pozitiv cu noul coronavirus

Fostul mare golgheter brazilian Ronaldinho, câştigătorul ”Balonului de Aur” în anul 2005, a transmis, duminică, 25 octombrie 2020, printr-o înregistrare publicată pe pagina sa de Instagram, faptul că a fost diagnosticat cu noul coronavirus. Ronaldo de Assis Moreira a asigurat că este ”asimptomatic”, transmite AFP.

”Salut prietenii, familia, fanii, am făcut testul Covid, rezultatul este pozitiv, dar sunt bine, asimptomatic pentru moment”, a afirmat fostul jucător al echipelor FC Barcelona şi Paris Saint-Germain.

Ronaldinho Gaúcho, în vârstă de 40 ani, va rămâne în carantină într-un hotel din Belo Horizonte. Acolo, acesta trebuia să fie prezent la un eveniment organizat de un sponsor al stadionului Mineirao. A fost invitat de onoare deoarece a câştigat Copa Libertadores în anul 2013, cu echipă locală Atletico Mineiro.

Campionul mondial din anul 2002 cu Selecao a fost reținut şi apoi arestat la domiciliu, din luna martie până în august, într-un hotel din Paraguay. Alături de marele fotbalist a fost și fratele său Roberto Assis. Sportivul a fost acuzat de săvârșirea infracțiunii de uz de paşapoarte false.

Bugetul.ro
E jale la Raiffeisen Bank, BT, ING, BRD sau CEC Bank. ANAF a făcut anunțul despre ce se întâmplă cu clienții din România care au depozite bancare
redactia.ro
Un rapper român și-a pierdut viața după ce a fost lovit de tren în Anglia: „Nu ne vine să credem”
Bugetul.ro
Amenințare pentru ANPC și Cristian Popescu Piedone de la Bruxelles. Comisia Europeană pare să-i fi pus gând rău instituției care se ocupă de protecția consumatorilor
a1.ro
Ce declarații a făcut tatăl lui Vlad Pascu, la procesul fiului său! Ce gest a făcut, când s-a întâlnit cu părinții victimelor
Playtech.ro
Anunţul momentului despre VREMEA de Paşte! ANM a dat vestea pentru români
observatornews.ro
Bărbatul care a urcat pe trotuar cu mașina și a lovit un adolescent de 17 ani, în Sectorul 3, ar fi vrut "să-i dea o lecţie"
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Prima înregistrare audio din istoria. A cui era vocea
realitatea.net
Ce trebuie să faci cu bulbii lalelelor după ce se scutură florile? Trucuri pentru reluarea înfloririi
SportpeSurse
Gigi Becali a prevăzut marea ruptură politică din România înaintea alegerilor
Playtech.ro
Cu ce să stropești pomii fructiferi afectați de îngheț. Recolta se poate salva
Dailybusiness.ro
Revoltă la ANL: Angajații acuză sabotaj guvernamental și cer stoparea reorganizării care lasă zeci de oameni pe drumuri!
RomaniaTV
Tichete sociale Paşte 2025. Pensionarii cu venituri mici primesc bani de miel şi cozonac de la Primărie, pe lângă voucherul de 400 de lei de la Guvern
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Cum arată fostul preot Visarion Alexa la aproape 3 ani de când a dispărut din spaţiul public
redactia.ro
Ce salariu avea Mihaela Tatu la Antena 1 și cât încasează Mirela Vaida
ego.ro
Au divorțat la scurt timp după nuntă! Vedetele care și-au spus ”adio” aproape instant

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`