Prima pagină » Actualitate » Cine este românca ce ar putea deveni mai bogată cu un miliard de dolari. Și-a dat în judecată soțul miliardar
Cine este românca ce ar putea deveni mai bogată cu un miliard de dolari. Și-a dat în judecată soțul miliardar

Cine este românca ce ar putea deveni mai bogată cu un miliard de dolari. Și-a dat în judecată soțul miliardar

09 iul. 2022, 13:20,
în Actualitate

O româncă ar putea deveni mai bogată cu un miliard de dolari după ce și-a dat în judecată soțul miliardar acuzându-l că a ascuns de ea o mare parte din avere.

Soţia lui John Paulson, unul dintre cei mai cunoscuţi investitori de pe Wall Street, îl dă în judecată şi cere cel puţin 1 miliard de dolari afrmând că magnatul a ascuns miliarde de dolari în procesul de divorţ, scrie Bloomberg. Jenica Paulson, în  vârstă de 50 de ani, este româncă, fiind născută în Galaţi și a fost căsătorită 22 de ani cu Paulson. Cei doi au două fiice împreună.

„Doamna Paulson a fost o soţie loială. Domnul Paulson a răsplătit devotamentul soţiei sale prin implementarea unui plan, pe o perioadă de nouă ani, pentru a izola bunurile dobândite în timpul căsătoriei şi astfel de a restricţiona accesul doamnei Paulson la ele,” se arată în plângere.

În plângerea depusă la tribunal Jenica Paulson e descrisă ca o soţie care a cultivat „cu respect şi cu grijă” relaţiile de afaceri şi sociale ale soţului ei, în timp ce s-a bazat pe el pentru a se ocupa de finanţele familiei.

„D-na Paulson a acţionat mereu încrezându-se în mod rezonabil pe expertiza evidentă a soţului ei, asigurată de el că acesta era un domeniu de care nu trebuie să se preocupe”, a spus ea.

John Paulson, şeful Paulson & Co., în vârstă de 66 de ani, a cerut divorţul la tribunalul de stat din Long Island în septembrie. Paulson are o avere netă de 4.6 miliarde de dolari, potrivit Bloomberg Billionaires Index, în mare parte datorită pariului său câştigător împotriva pieţei imobiliare din SUA înainte de criza financiară din 2008, care a adus 15 miliarde de dolari pentru el şi pentru investitori atunci când piaţa s-a prăbuşit.

Jenica Paulson s-a născut în Galaţi şi a plecat în Statele Unite, unde a cerut azil.

Bugetul.ro
Zile libere de la Guvern pentru toată România. Angajații și elevii se vor bucura de un nou weekend prelungit în perioada imediat următoare
redactia.ro
Nicușor Dan a promulgat legea cerută de foarte mulți români. Care sunt măsurile legale stabilite
Bugetul.ro
Găselnița Digi RCS RDS pentru abonații din România. Toți cei care au un abonament la compania de telecomunicații se pot bucura de filme și în aplicația Digi TV
a1.ro
Primele imagini de la Insula Iubirii sezonul 9. Premiera, în curând pe Antena 1 și în AntenaPLAY
Playtech.ro
Cum să răcoreşti casa fără aer condiţionat. Trucurile care te ajută să treci mai uşor peste caniculă
observatornews.ro
Copilul lui Ganea a murit în urma accidentului provocat de tatăl său. Câţi ani de închisoare riscă acum
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Scandal internațional. Acuzații rușinoase șla adresa lui George Simion
realitatea.net
Guvernul dă 10.000 de lei pentru șoferii care au mașini vechi. Care sunt condițiile pentru a lua banii
SportpeSurse
Sărăcia lucie l-a izolat pe marele fotbalist român. Foștii colegi l-au dat uitării și trăiește din mila vecinilor
Playtech.ro
Județul din România cu cei mai mulți locuitori. Nu este Cluj sau Ilfov, puțini ar bănui
Dailybusiness.ro
Statul dă 700 de lei în plus pentru pensionari! CÂND ajung banii la aceștia
RomaniaTV
EXCLUSIV Florinela Georgescu anunță inversiune termică în România. Caniculă urmată de rupere de nori
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
MapN sună alarmă despre ordinul de recrutare trimis românilor din Diaspora. Precizări de ULTIMĂ ORĂ – DOCUMENT
redactia.ro
E DOLIU in Romania. Institutul National de Statistica a facut anuntul: "Ne luam ADIO de la Ilie Dumitrescu.."
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`