Prima pagină » Cancan » Ce spune Dorin Cocoș despre relația cu Elena Udrea, fosta lui soție. „Suntem în relații bune. Fata ei e cu fiul meu în clasă”

Ce spune Dorin Cocoș despre relația cu Elena Udrea, fosta lui soție. „Suntem în relații bune. Fata ei e cu fiul meu în clasă”

26 mart. 2025, 10:09,
Cezar Bulgaru în Cancan

Recent, Dorin Cocoș a vorbit despre relația cu Elena Udrea, fosta lui soție. Fostul soț al Elenei Udrea recunoaște că menține legătura cu aceasta, chiar dacă se află în închisoare de aproape trei ani. Deși ambii au alte relații acum, timpul petrecut împreună nu a fost uitat.

Udrea, fost ministru al Turismului, a fost condamnată la șase ani de închisoare pentru luare de mită și abuz în serviciu în dosarul „Gala Bute”. Cei doi au divorțat în 2013.

Dorin Cocoș, fostul soț al Elenei Udrea, a vorbit despre legătura cu aceasta, menționând că ea rămâne optimistă, chiar și în fața dificultăților întâmpinate. În prezent, Elena Udrea are o fiică, Eva, în vârstă de șase ani, din relația cu Adrian Alexandrov. Pe de altă parte, Dorin Cocoș este tatăl lui Alin Cocoș și al unui alt fiu, născut în 2018, în timpul relației cu Raluca Miu.

Ce spune Dorin Cocoș despre relația cu Elena Udrea, fosta lui soție

Dorin Cocoș afirmă că Elena Udrea, aflată încarcerată la Penitenciarul Târgșor, nu și-a pierdut optimismul și buna dispoziție, chiar și în aceste condiții. Deși au divorțat acum 12 ani, cei doi păstrează legătura. Afaceristul speră că fosta lui soție ar putea fi eliberată după alegeri.

„Elena face șase ani de pușcărie și nu a semnat niciun act în Gala Bute. Boc și Predoiu au semnat, cu banii, cu fonduri europene. Elena a dat 100 de declarații în sensul ăsta. Elena s-a dus la pușcărie pentru că a luat mită electorală, așa scrie. Adică evenimentul ala a fost făcut să-i crească notorietatea. Parcă ea avea nevoie de așa ceva.

După alegerile cu Blaga atunci, nu a vrut să mă asculte, am băgat divorț. Ea nu a vrut să mă asculte, a vrut să candideze. Și eu doream să fie, dar nu se putea. Asta este. Da vorbesc cu ea din pușcărie. A făcut 4 ani.

De ce nu îi dau drumul? Păi…. răzbunarea doamnei Kovesi. Răzbunarea sistemului, le e frică pentru că e o voce. Le era frică că se duce la Călin Georgescu. Acum după alegeri cred că o să-i dea drumul. E veselă, râde. Cred că o țin ăștia pe diazepame (n.r râde)’, a spus Dorin Cocoș, în emisiunea lui Dan Diaconescu.

Fiica Elenei Udrea e prietenă cu fiul lui Dorin Cocoș

Dorin Cocoș a mărturisit că nu doar el și Elena Udrea mențin o relație bună, ci a observat și o apropiere între copiii lor, care sunt colegi de clasă.

„Suntem în relații bune. Fata ei e cu fiul meu de la grădiniță în clasă. Eva, da. De la 3 ani jumate e în clasa cu fiul meu cel mic. Se pupă, se împacă bine. Ea mi-a zis că este o grădiniță bună și l-am dus și eu’, a declarat Dorin Cocoș.

Dorin Cocoș afirmă că partenera sa actuală, Raluca Miu, nu este deranjată de faptul că el menține discuții cu Elena Udrea, având în vedere că au fost împreună timp de 30 de ani.

„De ce să fie soția mea supărată? Păi pot să dau 30 de ani înapoi cât am fost cu Elena? Ce să fac? Elena e o centuristă? Ce? A fost și ea cineva’, a mai spus Dorin Cocoș despre relația cu Elena Udrea.

Bugetul.ro
Găselnița Digi RCS RDS pentru abonații din România. Toți cei care au un abonament la compania de telecomunicații se pot bucura de filme și în aplicația Digi TV
redactia.ro
Imagini de la operațiunea secretă făcută de Mossad în Iran. Cum au reușit agenții israelieni să-i atace pe iranieni chiar de pe teritoriul lor
Bugetul.ro
Gospodarii care își ridică un solar în grădină pot primi amenzi chiar şi de 100.000 de lei, dacă nu sunt atenţi la o serie de norme banale
a1.ro
Ce se întâmplă cu ajutorul de înmormântare. Anunțul făcut de Dragoş Anastasiu, consilier al președintelui Nicușor Dan
Playtech.ro
Este locul 11A cel mai sigur într-un avion? Experții în aviație spun că nu e chiar așa
observatornews.ro
Cât costă un kilogram de cireşe româneşti, la târgul din Bucureşti. Pofta a învins preţurile
Playsport.ro
Codul Rutier a fost modificat, iar una dintre marile schimbări nemulțumește. „Complică și mai mult situațiile deja...
Evz.ro
Ce trebuie să știe româncele care se apropie de vârsta de pensionare
realitatea.net
Reguli mai DURE pentru călătoria cu avionul în spațiul UE. Orice solicitant va avea nevoie de autorizație de călătorie
SportpeSurse
Adio, Digi Sport! Cutremur pe piața media de sport din România
Playtech.ro
Aparatul electric pe care trebuie să-l scoți din priză când nu îl folosești. Se găsește în aproape toate bucătăriile și consumă inutil
Dailybusiness.ro
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
RomaniaTV
Statul a luat din cardurile românilor 870 de milioane în trei zile. Suma maximă retrasă de la fiecare, 5.000 de lei
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
Telenovela Duduianu continuă. Ciprian Pian a făcut pușcărie din cauza fostei concubine. El, din răzbunare, a închis-o într-un portbagaj
redactia.ro
De ce nu mai vrea Ilie Bolojan să fie premier. Nicușor Dan a dat răspunsul
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
14 iunie 2025
14 iunie 2025