Prima pagină » Cancan » Ce pensie are Mihaela Tatu. Banii îi ajung doar să plătească chiria

Ce pensie are Mihaela Tatu. Banii îi ajung doar să plătească chiria

30 oct. 2024, 12:05,
Cezar Bulgaru în Cancan

După o viață petrecută în televiziune, Mihaela Tatu are o pensie care o ajută să își plătească doar chiria.

Mihaela Tatu este recunoscută drept una dintre cele mai celebre prezentatoare de televiziune din România, având o carieră impresionantă ce include numeroase emisiuni de divertisment și talk-show-uri de succes. La 61 de ani, aceasta a făcut recent unele declarații neașteptate cu privire la pensia pe care o încasează. Deși a început să lucreze la 18 ani, Mihaela a mărturisit că nu se aștepta să primească o sumă atât de mică în cadrul sistemului de pensii.

Ce pensie are Mihaela Tatu

După o lungă carieră în televiziune, Mihaela Tatu a ales să se retragă recent, dar se confruntă cu dificultăți financiare, având o pensie de doar 3.100 de lei. Această sumă se dovedește a fi insuficientă pentru a-i acoperi toate costurile lunare.

„Toată lumea întreabă cum este la pensie. Nu este nici cea mai mică diferență. Am o vârstă și mi-a dat Dumnezeu sănătate ca să pot să lucrez mai departe. Cu pensia pe care o am, nu pot să trăiești. Ți-ai plăti o chirie. Am 600 de euro, 3100 de lei. Este pensia pe o viață întreagă de muncă, de la 18 ani. O chirie în Oradea. Și atunci muncești, muncești până în ultima clipă, dar nu muncești pentru că trebuie, ci o faci o plăcere.

Muncești cu plăcere și cu bucurie. Mai ales învățarea, nu trebuie să renunți la a citi și a învăța. Cred că este cel mai important lucru. (…) Am stat în chirie 11 ani pentru că așa am vrut. Am trebuit să strâng bani. Nu am știut dacă rămân în Oradea”, a declarat Mihaela Tatu, în cadrul emisiunii „La Măruță”, potrivit cancan.ro.

Cum o duce Mihaela Tatu cu viața personală

Mihaela Tatu a dezvăluit recent aspecte personale din viața sa, recunoscând că, pe parcursul anilor, s-a acomodat cu ideea de singurătate. Această reflecție oferă o perspectivă asupra modului în care vedeta a perceput schimbările din viața sa de-a lungul timpului.

„Cu cât trece timpul te obișnuiești tot mai mult să fii singură. E foarte greu să găsești un om care să rezoneze cu tine. Eu am descoperit despre mine că sunt însetată de cunoaștere. Când am fost tânără și am avut-o pe Ioana mică, nu am avut timp să învăț, să pictez, să cânt la un instrument, să călătoresc. Am fost căsătorită. Tatăl Ioanei locuiește în Spania. Suntem despărțiți demult, dar suntem foarte buni prieteni.

O cresc pe Ioana de la 14 ani. Ea locuiește în Germania. După tatăl ei am mai avut un partener, iar acum sunt singură de ceva vreme. Nu mă simt singură și nu mă plictisesc. Foarte multe fete ar accepta pe oricine doar ca sa nu mai fie singure. Nu mai pot. Timpul meu este foarte prețios”, a transmis Mihaela Tatu.

Mihaela Tatu este o cunoscută prezentatoare de televiziune din România, cu o carieră de succes ce se întinde pe mai multe decenii. A devenit populară în special pentru emisiunile de divertisment și talk-show-urile pe care le-a moderat, fiind apreciată pentru stilul său profesional și abordarea deschisă.

De-a lungul carierei, Mihaela Tatu a fost implicată în diverse proiecte media și a adus contribuții semnificative în industria televiziunii românești. În afară de cariera sa în televiziune, ea a fost și o figură publică activă, participând la diverse evenimente și acțiuni sociale.

Recent, Mihaela Tatu a ajuns în centrul atenției prin declarațiile sale legate de pensia pe care o primește, atrăgând atenția asupra provocărilor cu care se confruntă persoanele din domeniul artistic la vârsta pensionării.

Bugetul.ro
Cum arată noul Logan făcut de Dacia, care urmează să spargă toate barierele. Constructorul francez este optimist în legătură cu impactul noii mașini
redactia.ro
Luminita Anghel a ajuns la capatul puterilor! Isi striga durerea pe internet dupa ce ani de zile a tacut: "𝘔𝘪-𝘢 𝘧𝘰𝘴𝘵 𝘧𝘳𝘪𝘤ă 𝘱𝘦𝘯𝘵𝘳𝘶 𝘤𝘰𝘱𝘪𝘭𝘶𝘭 𝘮𝘦𝘶 𝘣𝘪𝘰𝘭𝘰𝘨𝘪𝘤. 𝘈𝘮 𝘵𝘳ă𝘪𝘵 𝘶𝘯
Bugetul.ro
Adio, ANPC pentru Cristian Popescu Piedone! Curtea de Apel București i-a dat vestea, după ce a fost acuzat de nepotism
a1.ro
Diseară, discuții aprinse între jurați la muletă. În audiții, un concurent care a fost Chef în restaurante cu stele Michelin
Playtech.ro
Cea mai ieftină ţară din lume. Plăteşti mai puţin de 9 lei pe o porţie uriaşă de mâncare. Turiştii încă nu ştiu de ea
observatornews.ro
Reacția unui elev ieșit de la simularea la română, întrebat despre Camil Petrescu: "E la noi în liceu?"
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Vremea de Paște. Vor fi temperaturi neobișnuite în toată țara
realitatea.net
Țara vecină unde alimentele s-au ieftinit cu 50%. Românii din apropiere se pregătesc să treacă granița pentru a face cumpărături
SportpeSurse
Moartea fratelui lui Gică Hagi a zguduit familia „Regelui”. Tragedia a fost ținută secret de către tot neamul
Playtech.ro
De ce se mănâncă peşte de Buna Vestire? Obiceiul de care credincioşii ţin cont în fiecare an pe 25 martie
Dailybusiness.ro
Îngrijirea mușcatelor primăvară. Când le poți scoate în balcon sau în grădină
RomaniaTV
SUBIECTE ROMÂNĂ SIMULARE BAC 2025 EDU.RO. Subiectul care a dat bătăi de cap elevilor. Doi profesori corectează fiecare lucrare
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Carmen Șerban, total schimbată în urma operațiilor estetice. Arată cu 20 de ani mai tânără / GALERIE FOTO
redactia.ro
Doliu în medicina românească. A murit unul dintre cei mai importanți medici. A fost un profesionit desăvârșit
ego.ro
Vești proaste pentru Gabriela Cristea! Ce s-a aflat după demisia de la Antena Stars EXCLUSIV

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`