Prima pagină » Local » Accident rutier în localitatea Mihail Kogălniceanu. Un autoturism a intrat în coliziune cu o ambulanţă. Sunt 5 victime – FOTO, UPDATE, VIDEO

Accident rutier în localitatea Mihail Kogălniceanu. Un autoturism a intrat în coliziune cu o ambulanţă. Sunt 5 victime – FOTO, UPDATE, VIDEO

19 feb. 2023, 12:32, 2 ,
în Local

În urmă cu puţin timp s-a produs un accident rutier la Iaşi. Din primele informaţii, un autoturism şi o ambulanţă au intrat în coliziune în localitatea Mihail Kogălniceanu, comuna Ţigănaşi.

UPDATE4: Una dintre victimele accidentului rutier a mai fost implicată într-un accident rutier.

„Pacienta P.M., de 72 ani, este pacientă care se afla în ambulanţă implicată în accident, ce fusese implicată într-un alt accident rutier anterior acestuia (în primul accident era pasageră spate mijloc, fără centură de siguranță, iar în al doilea accident se afla pe targa ambulanţei). Prezintă contuzie toraco-abdominală, posibil fracturi costale stângi și fractură col femural stâng, plagă contuză cot dreapta. Nu declara pierderea stării de conștientă. Stabilă hemodinamic și respirator, este în investigații”, a mai spus prof. dr. Diana Cimpoeșu.

UPDATE3: Prof. dr. Diana Cimpoeșu a transmis detalii despre starea victimelor.

„Accident rutier la Ţigani! Impact frontal între ambulanţa și automobil, au rezultat 5 victime policontuzionate, din cele 6 implicate. Am vorbit cu medicul de terapie intensivă mobila (TIM), 3 vor pleca cu ambulanta de transport victime multiple (ATVM), una cu TIM, una cu ambulanta de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean Iaşi. Toate cele 5 persoane au fost aduse în UPU.

Il. L. 43 ani, şofer ambulanta, purtător de centură, airbag deschis, a suferit un traumatism cranio-cerebral fără pierderea cunoştinţei, tvm amielic coloana cervicală, contuzie toraco abdominală, contuzie bazin”, a transmis prof. dr. Diana Cimpoeșu, şefa UPU SMURD Iaşi.

UPDATE2: Oamenii legii au deschis un dosar penal.

„La data de 19.02.2023, ora 11.45, poliția a fost sesizată prin SNUAU 112 despre faptul că pe raza comunei Țigănași, județul Iași a avut loc un accident rutier în care au fost implicate două autovehicule care s-au lovit frontal, unul dintre acestea fiind o ambulanță. În urma accidentului au rezultat cinci victime, trei din ambulanță (printre care și pacientul) și două din celălalt autoturism.
Niciun șofer nu consumase băuturi alcoolice. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă”, a transmis IPJ Iași.

UPDATE: Victimele sunt transportate la spital.

Could not play video.
There was a problem trying to load the video.
Error code: html5_video:4

Știre inițială

În urma impactului au rezultat cinci victime.

„Accident rutier produs în localitatea Mihail Kogălniceanu, com. Ţigănaşi, pe DJ 282 C, între un autoturism şi o ambulanţă tip „B” de la SAJ. Au fost implicate 5 persoane, conştiente, neîncarcerate. La locul evenimentului rutier acționează o autospecială de intervenție și stingere cu modul de descarcerare, o autospecială de descarcerare, echipajul de TIM, o autospecială pentru transportul victimelor multiple și o ambulanţă tip „B” de la SAJ Iași.

Echipajele de intervenție sosite la locul evenimentului rutier au constatat că în urma accidentului rutier au rezultat 5 victime, conștiente, neîncarcerate. Acțiunea este în dinamică”, a transmis ISU Iaşi.

Revenim cu detalii!

Bugetul.ro
Bulgaria, umilință supremă pentru România! Țara noastră a fost exclusă definitiv din programul Visa Waiver, însă vecinii din sud vor avea acces neîngrădit peste Ocean
redactia.ro
Cine e miliardarul care a murit la polo după ce a înghițit o albină
Bugetul.ro
Adio, Parcul IOR din București în actuala formă! Primarul Robert Negoiță vrea să transforme locul de recreere din Sectorul 3 într-o oază modernă
a1.ro
Ramona Olaru s-a pozat într-o ipostază lipsită de inhibiții, în propriul balcon! Ploaia i-a pus în valoare siluetă de invidiat
Playtech.ro
Mii de hoteluri din Turcia au fost închise. Turiştii români, sfătuiţi să verifice locaţiile în care au cazare în această perioadă
observatornews.ro
Coaliția și-a împărțit Serviciile și judecătorii CCR, pe lângă ministere. Ilie Bolojan are drept de veto
Playsport.ro
Insula din România știută de puțini: locul ascuns cu cai sălbatici, cândva cuib al infractorilor, azi paradis uitat
Evz.ro
Ciorba de fasole cu un secret din bucătăria veche. Gustul care te cucerește
realitatea.net
Românii au găsit o nouă metodă de a păcăli aparatele de reciclare. Reușesc să obțină o grămadă de bani cu un singur pahar de plastic
SportpeSurse
EXCLUSIV Imagini devastatoare cu casa părintească a lui Ion Țiriac din Brașov. Locuința a ajuns o dărăpănătură în care colcăie șobolanii. Primarul orașului face declarații tulburătoare despre miliardar: ““Nu l-a interesat niciodată”
Playtech.ro
Horoscopul zilei. Provocări pentru multe zodii, cine trebuie să evite conflictele, miercuri, 18 iunie
Dailybusiness.ro
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
RomaniaTV
Nicuşor Dan a decis premierul România, SURPRIZĂ uriaşă
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
Statul a retras o sumă-record din conturile românilor pentru a plăti pensiile şi salariile în iunie
redactia.ro
Un nou accident aviatic în India. Nu există supraviețuitori
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!
Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
18 iunie 2025
18 iunie 2025