Prima pagină » Local » Zi de meci în Copou! Politehnica Iași primește vizita liderului din Superliga, Universitatea Cluj – LIVETEXT, UPDATE, FOTO

28 sept. 2024, 16:25,
în Local

Ieșenii au o misiune dificilă în această etapă, având în vedere că adversara este pe primul loc în campionat și nu a pierdut vreun meci până acum. Totuși, formația condusă de Emil Săndoi a fost o echipă solidă în ultimele 2 etape, iar fanii sunt încrezători ca vor vedea un nou succes. De partea cealaltă, clujenii antrenați de Ovidiu Sabău sunt în mare formă și au șanse uriașe să fie o echipă de play-off în acest sezon. Meciul se desfășoară pe stadionul „Emil Alexadrescu” din Copou de la ora 16:45.

UPDATE:

Minutul 1:  A început partida, Universitatea Cluj are lovitura de start.

Minutul 8: U Cluj are o lovitură liberă de la 25 de metri, însă portatrl Jesus Fernandez reține fără probleme șutul.

Minutul 31: Un meci anost până acum, cele două echipe nu reușesc să lege jocul. Scorul este tot 0-0.

Minutul 45+2: Final de primă repriză. Scorul este 0-0, nicio echipă nu a avut ocazii clare de gol.

Minutul 46: Începe repriza a doua. Politehnica Iași are posesia.

Minutul 50: Goooool Poli Iași. Guilherme marchează cu capul în urma unui corner. Scorul este 1-0, iar meciul se aprinde.

Minutul 90+5: Victorie uriașă pentru Poli Iași. O învinge pe U Cluj cu scorul de 1-0.

Formațiile de start pentru cele două echipe:

Poli Iași: Jesus Fernandez – Todoroski, Guilherme, Samayoa, Ispas – Gouet, Bordeianu, Ștefanovici, Valentin Gheorghe – Alin Roma, Kamberi

U. Cluj: Gertmonas – Boboc, Masoero, Cristea, Chipciu – Simion, Bic, Silaghi, Nistor, Pereira – Thiam